На Полтавщині добудували ще чотири амбулаторії загальної практики сімейної медицини

На Полтавщині добудували ще чотири амбулаторії загальної практики сімейної медицини

3 грудня одразу чотири новозбудовані амбулаторії передали на баланс громад: у селі Шевченкове Решетилівської ОТГ, Світлогірське Кобеляцької ОТГ, Галущина Гребля Драбинівської ОТГ та Мала Перещепина Новосанжарської ОТГ. Усі вони зводилися за рахунок субвенції з державного бюджету у межах президентської програми «Велике будівництво».

Перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін повідомив, що цьогоріч в області добудують усі 29 амбулаторій.

«Вони збудовані з урахуванням сучасних будівельних норм і стандартів, просторі, доступні для людей із інвалідністю, – розповів Дмитро Лунін. – В амбулаторіях створені всі умови для надання мешканцям якісних і доступних медичних послуг, проведення ранньої діагностики захворювань». Тепер завдання місцевої влади – підібрати кваліфіковані кадри, насичувати об’єкти додатковим обладнанням.

В амбулаторії Шевченкового, наприклад, крім кабінетів лікарів, є денний стаціонар, кабінет для щеплень, великий зал очікувань. Тут достатньо місця для аптечного кіоску і стоматологічного кабінету. В амбулаторії працюватимуть сімейний лікар та дві медсестри. До речі, в ній побудували й житло для медпрацівників.

Планується в амбулаторії обслуговувати до 2000 осіб. Адже село велике, в опорній школі навчаються діти навіть із інших районів. Перший заступник Дмитро Лунін передав декларацію про завершення будівництва голові Решетилівської громади Оксані Дядюновій.

«Наше головне завдання донести якісну медичну послугу до сільського населення», – сказала голова Решетилівської міської громади Оксана Дядюнова.