Сьогодні православна церква відзначає Введення в храм Пресвятої Богородиці і Пріснодіви Марії

4-го грудня - Свято Введення у храм Пресвятої Богородиці, або, як кажуть у народі, Третя пречиста. У Православній церкві Введення відносять до 12-ти найважливіших після Великодня свят. Віряни вшановують пам'ять про те, як святі Йоаким та Ганна привели свою доньку Марію до Єрусалимського Храму.

 протоіерей Олександр Дедюхін настоятель Свято-Миколаївського храму м. Полтава ПЦУ:
-В трирічному віці Богородицю привели батьки до храму і вона піднялася по сходинках, первосвященик відкрив Храм, ввів її у святая святих і тим самим…
Підкреслив її духовне значення для всього людства

Батьки тільки поставили маленьку Марію на першу сходинку, а далі вона пішла вже сама і стала Богом обраною дитиною. Всі здивувалися, а в церковних піснях сказано, що навіть янгели дивувалися, як Діва Марія увійшла в Святая Святих.

протоіерей Олександр Дедюхін настоятель Свято-Миколаївського храму м. Полтава ПЦУ:

-Значення свята якраз в тому і є, що Бог для нас відкриває свої.. …таємничі речі. Найбільше тайни і себе він відкриває, тому що що таке Святая святих? Це місце, де перебувала слава божа. І от Господь в особі пресвятої Богородиці ми всі можемо увійти. Від нас потрібно 2 речі; це - бажання і чистота. Коли у нас є бажання долучитися до Бога, то чистота - це те, чого ми набуваємо. Набуваємо своїм благочестивим життям і за допомогою Божою. І от Господь відкриває нам самого себе в цьому святі

У День Введення у храм Пресвятої Богородиці в усіх православних храмах зранку відбуваються святкові служби. Саме 4 грудня приводять дітей на першу сповідь. Взагалі отець Олександр радить зараз приводити дітей саме на буденні служби, аби уникати скупчення людей.
протоіерей Олександр Дедюхін настоятель Свято-Миколаївського храму м. Полтава ПЦУ:
-Ми ж розуміємо, вірус як частина екосистеми. Мені не подобається холод, мені не подобається ожеледиця. Але якось я пристосовуюсь і живу в цих умовах. Ну і до віруса маємо так от пристосуватися. Ми будемо, а віруса колись не буде - ми це ще побачимо.А які молитви до цього свята приурочені?Є тропар-кондак Богородиці, а якщо не знаємо, достатньо Богородице, діво, радуйся читати.

У народному календарі Третя Пречиста - одне зі свят, що символізують прихід зими. Варто відганяти від себе негативні думки. Не можна сваритися та вживати алкоголь. Попри Різдвяний піст дозволяється вживати рибу. Прикмети дня: якщо тепло та похмуро, наступний рік буде неурожайним. А якщо сніг до весни не розтане, то навпаки.