Стан інвентаризації земель лісового фонду і виконання протипожежних заходів у лісгоспах обговорили на нараді в ОДА

Стан інвентаризації земель лісового фонду і виконання протипожежних заходів у лісгоспах обговорили на нараді в ОДА

 Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков зустрівся з керівниками лісгоспів Полтавщини. Обговорили виконання протипожежних заходів, проведення інвентаризації земель лісового фонду. Повідомляється на сайті Полтавської ОДА.

«Ми перевіряли стан забезпечення протипожежних заходів не лише лісовими господарствами, а й лісокористувачами. За результатами аудиту виявили деякі недоліки – неповне забезпечення лісгоспів технікою для мобільного реагування на пожежі в лісових масивах. Із керівниками господарств обговорили, що потрібно зробити, аби ці недоліки усунути, як облдержадміністрація може допомогти. У цілому безпека лісових господарств забезпечена. Зважаючи, що літо видалось жарким, діяв 5 рівень пожежної небезпеки, були вжиті дієві заходи для протидії виникненню пожеж. Працювали пости, чергували працівники, було налагоджено взаємодію із користувачами угідь і підрозділами ДСНС», – розповів директор Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Сергій Венгер.

Євген Греков звернув увагу, що в лісгоспах області недостатньо протипожежних водойм. Крім того, що їх мало, через посуху вони втрачають воду. Нині тривають роботи з будівництва такої водойми в Новосанжарському лісовому господарстві. Керівники лісгоспів розповіли про стан зношеності автопарку, потребу в придбанні нових пожежних автомобілів.

«Від кожного чекаємо реальних пропозицій щодо поліпшення протипожежних вимог. Телесистеми поступово модернізуємо. Згодом це питання закриємо. Пожежні автомобілі більш вартісні, тож необхідно шукати фінансування. Закладатимемо заходи в профільній програмі, співпрацюватимемо з обласною радою», – зазначив Євген Греков.

Очільники господарств порушили і питання наявності так званого подвійного оподаткування: запровадження податку на лісові землі з одночасним збереженням рентних платежів за спеціальне використання лісових ресурсів.

«Це питання актуалізуємо. З’ясуємо, чи вирішене воно. Відпрацюємо з податковою службою», – сказав Євген Греков.

Він нагадав про доручення голови облдержадміністрації щодо інвентаризації земель лісового фонду за рахунок лісгоспів.

«Розмежовуємо дві процедури. Перша здійснюється за державні кошти, нею займається Держгеокадастр. Друга – інвентаризація за рахунок лісових господарств. Невдовзі підбиватимемо підсумки з виконання доручення», – розповів Євген Греков.