РРО: ДПС розвінчує міфи

 Законодавчі вимоги обов`язкового застосування РРО - іншими словами касового апарату у діяльності підприємців викликало чималі побоювання , а відтак і появу великої кількості міфів . Розвінчати їх покликана просвітницька діяльність податківців. Роман Куницький - заступник начальника відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС у Полтавській області розповідає - перша хибна думка , яка лякає представників малого бізнесу - це те, що кожен з них має купити «залізне» РРО.

Роман Куницький заст. нач. відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС Полтавщини:
- Для виконання вимог закону немає необхідності…
Надається податковою службою всім платникам безкоштовно. 

Розвінчує Роман Куницький і міф про те, що касовий апарат - це надто складно і обтяжливо для малого бізнесу, особливо - ФОПів-спрощенців. А ще потребує найму бухгалтера.

Роман Куницький заст. нач. відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС Полтавщини:
- РРО не створює жодних проблем для реального ФОПа, що працює у легальному полі, оскільки такий ФОП все одно веде облік своїх продажів для власних потреб. РРО дозволяє робити це навіть простіше. Небезпеку РРО створює лише для тих ФОПів, що ведуть свою діяльність у «тіні», або взагалі виступають прикриттям для великого бізнесу, оскільки радикально підвищує для них ризики продажу товарів без декларування реального доходу. Однак у порівнянні з «залізним» РРО, програмне РРО є ще простішим в роботі. 

Платникам єдиного податку, крім тих, хто здійснює продаж складної побутової техніки, лікарських засобів і ювелірних виробів - продовжує Роман Куницький , не потрібно вести первинну документацію. А скасування обов'язкового застосування книги обліку доходу не означає обов'язок платника єдиного податку вести первинну документацію.

Роман Куницький заст. нач. відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС Полтавщини:
- Для виконання вимог достатньо лише при продажу товару вказати ціну та кількість без необхідності програмувати або іншим спосіб вводити первинну документацію обліку товару. 
Платник веде облік доходів і витрат у вільній і зручною для нього формі, електронному або паперовому вигляді, що і буде достатньою інформацією для податкового органу. 

Хибна думка і те, що при проведенні програмування касового апарату обов’язкового необхідно вносити Українську класифікацію товарів зовнішньоекономічної діяльності для всіх товарів.

Роман Куницький заст. нач. відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС Полтавщини:
- Пункт 11 статті 3 ЗУ про РРО передбачає, що обов’язково вносити УКТ ЗЕД передбачена лише для підакцизної групи товарів.
ДПС забезпечить можливість введення товарів до РРО за родовими ознаками (групами товарів) для полегшення процесу введення даних до РРО (наприклад, при продажу будівельних матеріалів, сувенірів, біжутерії і т. д.).

Ну і нарешті , - підсумовують податківці, те , що кожен підприємець повинен мати принтер при застосуванні програмного касового апарату - також неправда Рішення про те, в якій формі (електронній чи паперовій) видавати чек приймає продавець.Не потрібно боятися і залишати місце здійснення діяльності, наприклад їхати у відпустку, щоб закрити касу. Програмний РРО працює в режимі онлайн. А це означає, що підприємець може закрити касу (подати денний звіт) незалежно від місця знаходження.