На Полтавщині відкриваються ялинкові базари

З 15 грудня на Полтавщині відкриваються ялинкові базари. Нині зелені красуні продають оптовикам. А вже за кілька днів ми зможемо вибрати і купити для свого будинку головну новорічну прикрасу.

Лілія Гнатенко -речниця обласного управління лісового господарства:
-Вже стартувала ялинкова кампанія ,у нас вже продають ялинки,це у лісництвах розпочалась торгівля , це в основному зараз купують гуртові покупці ,населення починає купувати з другої половини грудня. До 31 грудня у нас будуть реалізовуватися новорічні ялинки.

Ціна зеленої красуні від одного метру цього року у середньому стартує від 55 гривень ,- каже речниця обласного управління лісового господарства Лілія Гнатенко, додає , планується продати 55 з половиною тисяч новорічних ялинок .

Лілія Гнатенко -речниця обласного управління лісового господарства:
-У нас ялинки заготовляються із спеціальних плантацій новорічних,які вирощуються спеціально для цих цілей, а також під час такого господарського заходу ,як рубки-догляд, коли проводиться просвітлення,там вибираються ялинки,які малорослі і потім формується повноцінний ліс .Саме ті ялинки,щоб просто не залишати у лісі ,вони реалізуються для продажу.

На Полтавщини доступна сосна звичайна, тому її вирощують і продають. Також, можна знайти такий вид новорічного дерева , як ялина. Але її продають переважно у горщиках, адже це цінний вид рослин .-підкреслює Лілія Гнатенко.

Лілія Гнатенко -речниця обласного управління лісового господарства:
-Легальна ялинка має обов’язкове біркування, це невеличкі пластикові етикетки, які мають штрих-код,номер і серію,які несуть інформацію про те,звідки заготовлена ялинка,хто її продавець,а також це можуть бути також самоклейні етикетки, де може бути відповідний штрих-код.

Чи замислювалися вже про придбання ялинки полтавці, і коли купуватимуть цього року - ми запитали у них самих.

-На початку грудня.Зима. Сніг випав,я поставила ялинку.

- 30 грудня.А ми змалечку, так батьки ставили і ми так ставимо.У цьому році, ми мабуть не будемо ставити ,тому що карантин, то хоча би онуки приходили , а зараз ,хто до нас прийде.

-20 грудня ,плюс,мінус. А чого так пізно? Не знаю, щоб не набридла.У цьому році ,як плануєте? Та теж десь так і плануємо.Тому -що на роботі,у командировках , не до цього якось.

-Перед Новим роком. А чого так пізно?А чого?Ще не святковий настрій.Ялинка це ж новорічний атрибут ,чому ж не порадувати себе? Почнемо з вашої подачі. Порадуємо. Зробимо як ви сказали.

До речі, за незаконно зрублену ялинку, передбачений штраф. Розмір його залежить від діаметру пенька. Якщо просто прийти у ліс і зрубати зелену красуню заплатити доведеться від 520 до 2350 гривень, тому дешевше буде придбати її на ринку. - запевняє Лілія Гнатенко.