Книгу про церковно-шкільну освіту кінця 18 початку 20 століття на території Полтавської губернії презентували у Полтаві

Книга «Церковні школи в Україні кінця 18 початку 20 століття: забутий світ» - перше наукове видання присвячене церковній освіті у Полтавській Губернії, - розповідає співавторка книги Ірина Петренко.

Ірина Петренко, співавтор книги:
-Мало хто знає, що до Революції ці школи були надзвичайно популярними, а для багатьох дітей - це було початок і закінчення навчання. Тому що ці школи передусім вони передбачалися для дітей незаможних верств населення

Ірина Петренко каже, що над книгою вона працювала не сама, а у співавторстві з істориком з Білої церкви Володимиром Перервою, протягом кількох років. Вони досліджували архіви Полтави, Києва та Санкт-Петербурга. Однією з цілей для авторів було збереження історичної пам’яті.

Ірина Петренко, співавтор книги:
-Ходячи щодня повз місто мало хто з полтавців знає, що вони ходять повз ці школи.До цього часу, на жаль, ще не було такого фундаментального енциклопедичного видання.

Презентоване видання вже є у полтавських бібліотеках та архівних установах. Ірина Петренко сподівається, що ця книга стане початком для подальшого вивчення історії церковно-вчительських родин.