В Україні стартувала еко-акція «Нагодуй птахів взимку»

 8 грудня, у Всесвітній день клімату, традиційно стартує всеукраїнська акція «Нагодуй птахів взимку». Годівниці для пернатих змайстрували та розмістили в обласному еколого-натуралістичному центрі, - розповідає методист закладу, куратор природоохоронних акцій Інна Лещенко.

Інна Лещенко, методист Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру:
-Ми є активними учасниками природоохоронних акцій таких як «Підгодуй птаха», «Великий зимовий облік птахів», «Годівничка», «День зустрічі птахів. Педагогічний колектив разом з вихованцями…»  «виготовляють годівниці, заготовляють корми»
Мета ініціативи - підтримка птахів взимку та формування у дітей поваги до довкілля. Цього дня працівники еколого-натуралістичних центрів та лісової охорони розповідають учням, як зробити годівницю з підручних матеріалів.

 Інна Лещенко, методист Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру:
-Годівниці мають бути виготовлені з натуральних матеріалів. Бажано це дерево, можна також використовувати пластикові пляшки, паперові пакети з-під молока або соку. Вони не мають містити всяких фарб, лаків, - всього того, що може нанести птахам шкоди

Цього року в усіх закладах еколого-натуралістичного спрямування області планують виготовити близько 1000 годівниць, як і торік, - зазначає Інна Лещенко. А орнітологи нагадують, які птахи залишаються на зимівлю у наших краях та підказують, чим саме їх підгодовувати.

Микола Слюсар, орнітолог:
-Зимує десь близько 70 видів птахів, що є десь близько четверті від спис очного складу орнітофауни Полтавщини.
До годівниць прилітають 3 види синиць: велика, блакитна та болотна, а також горобці, костогризи, сойки, а якщо підгодовувати ягодами, можуть зявитися снігурі та омелюхи - зазначає Микола Слюсар.

Микола Слюсар, орнітолог:
-Чим калорійніший, тим взимку їм краще».Найпопулярніше - це насіння соняшника, крихти зі столу теж підуть, можуть бути зернові відходи, але зернові відходи не так багато споживають. Горобці будуть споживать, а вже синиці - ні.
-Більше звертають увагу на підгодівлю саме синиць. Вони і живуть біля людини, приносять багато користі».
Екологи закликають кожного розмістити годівницю у своєму дворі. Використати можна будь-що: пластикові пляшки, коробки, дріт, ящики, дошки, склані банки, мотузки та інше. Головне - фантазія та бажання.

Тим часом в обласному управлінні лісового та мисливського господарства традиційно виготовили понад 300 годівничок і вже розмістили їх на території парків, шкіл та дитячих садків області. «Пташині їдальні» від полтавських лісівників вирушили і до столичних скверів.