В Україні запустили онлайн-платформу прозорості та підзвітності місцевої влади

  Коли людина, обрана народом, починає думати, що вона обрана Богом - настають непрості часи. 9 грудня - міжнародний день боротьби з корупцією, явищем, що перешкоджає розвитку міст та контролю громадян за бюджетними витратами. Напередодні в Україні запустили онлайн-платформу прозорості та підзвітності місцевої влади. Новий інструмент взаємодії жителів громад, громадських організацій та міських рад презентувала Антикорупційна громадська організація Трансперенсі Інтернешнл Україна.

Ресурс дозволяє писати відгуки, скарги та коментарі про роботу влади та оцінювати її підзвітність за 47-ми критеріями у 14-ти сферах. Серед них: освіта, закупівлі, інфраструктура, формування бюджету, комунальне майно, соціальні послуги.

 Анастасія Мазурок, операційна директорка антикорупційної організації Transparency International Ukraine:
-Які можливості надає платформа для мешканців Полтави?
-Наприклад, ви хотіли потрапити на засідання до міськради, а вас не пустили. Будь-ласка, повідомте нам про це. Ви хотіли записати дитину в садочок через онлайн-чергу, а у вас це не вийшло. Залиште про це відгук і підкріпіть необхідною інформацією. Чим активніше громадяни користуватимуться платформою, тим краще це буде формулювати запит до влади бути підзвітною.

Нова платформа є інструментом комунікації і аналітики водночас. Кожна міська рада може створити профіль та оперативно реагувати на пропозиції громади. Громадяни, в свою чергу, зможуть перевірити, чи дослухаються до них представники місцевої влади та наскільки вони відкриті.

Анастасія Мазурок, операційна директорка антикорупційної організації Transparency International Ukraine:
-Отже, що можна зробити зараз? Це вже заходити на наш сайт, дивитися на своє місто, порівнювати його з показниками минулих років, порівнювати з іншими містами.Залишати свої відгуки, стимулювати представників влади реєструватися на платформі і активно слідкувати за тим, як влада буде реагувати на ті чи інші застереження.

Онлайн-платформа прозорості та підзвітності місцевої влади створена командою Transparency International Ukraine в рамках програми «Прозорі міста». Проєкт фінансується Європейським Союзом