Горів будинок Полтавського дворянського зібрання: деталі

 Полтавський Нотр-Дам де Парі горить. О п ятій ранку всіх сколихнула новина, що палає колишня будівля кінотеатру імені Котляревського. В соцмережах - жах та обурення.

-Мало Кадетського корпусу , то буде в центрі міста ще одна примара!

-Мінус архітектурна пам’ятка» скрин 

Після світанку вогонь не вщухає.

 Нас з дому викликали, я приїхав з дому. З п’яти ранку. 

Світлана Рибалко, речниця ДСНС Полтавщини:

-Про пожежу нам повідомили о 4 годині 30 хвилин. Спрацювала пожежна сигналізація, представники Явіра прибули на місце події , але ніяких видимих ознак не було. Він підійшов до відкритої площадки прибудованої - ознак ніяких не було, але він почув якийсь тріск.
Коли рятувальники прибули вогонь «вирвався» з прибудованого діючого ресторану і пішов по дерев’яним конструкціям, далі і на дах, який обвалився-розповідає Світлана Рибалко.

Світлана Рибалко, речниця ДСНС Полтавщини:

-У цієї будівлі дуже велике пожежне навантаження, тобто, дуже багато конструкцій дерев’яних, оздоблення дерев’яне і пішло повністю по перекриттю дерев’яному, дуже швидко розповсюдилася пожежа.

- 9-та година ранку , колишній кінотеатр Котляревського , пожежа й досі триває , згоріли такі заклади, як нічний клуб, караоке-бар та заклад харчування.

Центр міста перекритий, рух прилеглими вулицями теж, тролейбуси стали, а машини об’їжджають іншими дорогами.

- З семи ранку.Якщо хтось приїжджає сюди водії , транспорт, куди спрямовуєте ?- спрямовуємо у зворотньому шляху .- До котрої години це буде? -Доки не локалізують пожежу . 

Навколо будівлі обмежувальні стрічки , з протилежного боку будинку дворянського зібрання магазини , до них теж -заборона та містяни проходять повз.

Наталія, продавчиня:

-Я пришла о восьмій тут вже все згоріло. Стрічки були нас не пропускали , не пропускали нікого, ми попросились бо нам на роботу .  Дим валив ото всюди і внизу вогонь , всередині вогонь.

Пожежу гасили п’ятдесят рятувальників . Ліквідували о 13.00. У ДСНС повідомляють- площа займання 600 квадратних метрів . Після п’яти годин пожежі на другому поверсі знаходять згоріле тіло людини, поліцейські встановлюють особу та всі обставини трагедії.


Юрій Сулаєв, речник поліції Полтавщини:

-Слідчі поліції міста Полтава внесли відомості до ЄР досудових розслідувань за частиною 2 статті 270 КК України- це порушення встановлених законом вимог пожежної безпеки, що спричинило загибель людей або завдало майнову шкоду в особливо великих розмірах.

Санкція статті передбачає від трьох до восьми років позбавлення волі. Нині Полтавська облдержадміністрація звернулися до Мінкульту з проханням, визначити шкоду від знищення історичної будівлі , також до головного управління національної поліції встановити причину пожежі .

Інна Шерстюк, заступник директора Департаменту культури і туризму ОДА:

-Паралельно було звернення до прокуратури області, тому що головна мета на сьогодні з’ясувати, чому так сталося , хто понесе за це відповідальність тому що на сьогодні балансоутримувачем цієї будівлі управління майном виконавчого комітету Полтавської міськради, але ми прекрасно знаємо історію з будинком дворянського зібрання , де знаходились орендарі. -Для того, щоб ми мали достатній фактаж для подальших процесуальних дій ми повинні цю інформацію оперативно отримати. 

Нагадаємо, ця будівля - будинок Полтавського дворянського зібранн, пам'ятка історії та архітектури , частина ансамблю круглої площі споруджена в 1810 році .