Відновлено виплати допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям

Відновлено виплати допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям

З метою посилення соціального захисту сімей з дітьми в період карантину 25 листопада поточного року Урядом прийнято рішення про відновлення дії постанови Кабінету Міністрів України № 329 від 22.04.2020 «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми» щодо виплати соціальної допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям на період з 1 листопада по 31 грудня 2020 року.

Органами соціального захисту населення області забезпечено своєчасне відновлення виплати допомоги на дітей 3,2 тис. фізичним особам-підприємцям,  які отримували таку допомогу протягом травня-серпня 2020 року (без додаткового звернення).

  Нарахування допомоги  за листопад та грудень проведено  в стислі терміни на загальну суму 15,8 млн. грн. Виплату допомоги планується провести у грудні поточного року.

Нагадаємо, що право на отримання допомоги на дітей до досягнення 10-річного віку (включно) мають  фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, які:

  • сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи - підприємця; або

  •  зареєструвалися як фізичні особи - підприємці у січні - березні 2020 р.; або

  •  отримують пенсію за віком, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу та звільнені від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Також право на отримання допомоги на дітей мають  фізичні особи – підприємці, які до березня 2020 р. (включно) перейшли на спрощену систему оподаткування та обрали першу або другу групу платників єдиного податку.

Допомога виплачується у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 року, а саме:

- на дітей віком до 6 років – 1779 грн.;

- на дітей віком від 6 до 10 років - 2 218 грн. 

Допомога призначається управліннями соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичним місцем проживання фізичної особи-підприємця. Допомога не призначається на дітей, на яких виплачується компенсація послуги «муніципальна няня».

Фізичні особи – підприємці, які раніше не отримували вказану допомогу, можуть реалізувати таке право подавши відповідну заяву з необхідними документами

до 15 грудня 2020 року.

Для призначення допомоги подаються наступні документи:

- заява за встановленою формою (http://plsz.gov.ua/download/zayava_fop.doc);

Звертаємо увагу, що виплата допомоги проводиться лише через банківські установи.

- копії свідоцтв про народження кожної дитини віком до 10 років;

- довідка з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу форми ОК - 7).

Вказана довідка не подається фізичними особами – підприємцями, які зареєструвались у січні - березні 2020р. або які згідно законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

- копія документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземців та особи без громадянства);

- копія рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Документи на призначення допомоги можна подати як в паперовому так і в електронному вигляді.

Подати заяву на призначення допомоги в електронному вигляді можливо через сайт Мінсоцполітики в розділі Е-сервіси (https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua/ ).

В паперовому вигляді документи можна направити поштою або залишити їх у дистанційних скриньках розташованих безпосередньо в приміщеннях управлінь соціального захисту населення.

В сільській місцевості чи в територіальній громаді заява на призначення допомоги з необхідними документами приймаються уповноваженою особою сільської, селищної ради, територіальної громади чи центром надання адміністративних послуг.

 Повідомляє Директор Департаменту соціального захисту населення Людмила Корнієнко