У Павленківському парку міста вірменська община "Урарту" встановила стелу в пам'ять жертвам геноциду

До Міжнародного дня пам’яті жертв злочину геноциду голова Полтавської обласної вірменської общини «Урарту-Ванк» Геннадій Агаджанян та представник «Союза вірмен України» Карен Евінян у Павленківському парку міста встановила хачкар -кам'яну стелу з різьбленим зображенням хреста. Все для того, щоб зберегти історичну пам'ять про страшні події минулого.

Венера Ріттер, заступниця голови жіночого комітету ГО «Урарту»:
-Геноциду були піддані багато народів. Це і вірмени, це і українці, це і роми, і євреї. І безумовно ні в якому разі не можна забувати минуле, щоб не допустити це в майбутньому. Сьогодні ми зібралися, щоб пом’янути цих жертв.це хресний камінь хачкар, який символізує. Ви бачите напис: «Пам’ятаємо і вимагаємо». Він поставлений в пам'ять жертвам геноциду вірменської нації.

Стела прикрашена традиційною народною символікою вірмен. На її відкриття прийшли не лише представники старшого покоління, а й молодь. Правозахисник Василь Ковальчук каже, що дуже важливо пам’ятати про такі події.

Василь Ковальчук, правозахисник: 
-Вірмени, які живуть на нашій землі, вони ж такі громадяни України, і до того ж досить дружній народ, вони свого часу поставили пам’ятник хачкару у зв’язку з тім, що у 2015 році була величезна різня. Там до півтора міліонна вірмен вирізали азербайджанці, турки. Ну таким чином, вони щорічно, як діти свого народу, вони вшановують пам'ять своїх рідних.

До урочистостей долучився й голова організації учасників АТО та волонтерів «Патріот» Олександр Русін. Каже, що дуже вдячний вірменській спільноті за те, що з початку воєнних дій на сході країни вони допомагають нашим воїнам та шанують пам'ять минулого.

Олександр Русін, голова організації учасників АТО та волонтерів «Патріот»:
-Треба вшановувати усіх тих, хто підвергся цьому явищу, яке на превеликий жаль є і в 21 столітті. Шо українську, що вірменську націю зв’язують похожі дорожки. Ми знаємо геноцид українського народу 33 рік.І те саме постигло у 15 році армян, коли на їхніх теренах була війна і вони піддалися невеликим чисткам. І це дуже добре, що вони так дружно, сьогодні, подаючи приклад усим полтавцям вшановують усих тих людей, хто загинув від геноциду.

Кожен випадок геноциду - це прояв людської бездушності та жорстокості. Тому сучасному поколінню варто робити все, щоб не допустити подібного у майбутньому, - такий основний меседж вірменської общини «Урарту».