Міжнародний день захисту прав тварин відзначають 10 грудня

 Захищаючи тварин, ми вдосконалюємо суспільство. Міжнародний день прав тварин, як і день прав людини, відзначають щороку саме 10 грудня. Дата об’єднує всіх, хто виступає проти вбивства живих істот заради хутра, м’яса, дослідів та розваг. У Полтаві з цієї нагоди у дитячій школі «Юний Європеєць» організували тематичний концерт.

 Олена Завора виконавчий директор МДШ «Юний Європеєць»:
-Наші діти виховуються саме на отаких засадах і бережливого ставлення до природи і, звичайно, любові до братів нвших менших.Ми приготували художні номери для того щоб всім полтавцям було зрозуміло, що сьогодні - особливий день і наші тварини також мають права. Права, як і люди.

Права тварин є частиною концепції прав природи. Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження» захищає їх від жорстоких дій з боку людини. Закон забороняє бити тварин, нацьковувати їх одна на одну, труїти, використовувати для дослідів. А закон України «Про Червону книгу України» захищає права рідкісних представників фауни на життя і свободу.

Людмила Хоменко зооволонтер:
-10 грудня - це день захисту прав людини.Але неможливо від єднати живі організми від людини, тому цей день прийнято визначати днем захисту живих істот, до яких відносяться тварини. А це незаконне їх використання в дельфінаріях, зоопарках, якихось приватних притулках, де порушуються права самих безпосередньо тварин 

Буквально вчора Людмила стала свідком ситуації, що повязаня з порушенням прав тварин.

Людмила Хоменко зооволонтер:
-Через безвідповідальність власника вискочив собака і напав на трьох інших собак. Це було у полтавському районі, але мається на увазі, що ніяк не захищені ні люди, ні сама тварина. Законодавством передбачений лише штраф за неправильний вигул тварини. Людина спокійно може сплатити 54 грн і далі не привязувати свою тварину

Волонтерка зазначає: закон «Про захист тварин від жорстокого поводження» потребує доповнення.

 Людмила Хоменко зооволонтер:

-Потребують затвердження інші законопроекти, які б унеможливлювали і давали більше прав правоохоронцям для того щоб попереджувати такі випадки.

Також до дня захисту прав тварин вихованці МДШ «Юний Європеєць» презентували свої малюнки. Ідея робіт - передати неповторність та досконалість кожної живої істоти.