На Полтавщині поліція викрила злочинну групу, яка займалася продажем іномарок з підробленими документами

На Полтавщині поліція викрила злочинну групу, яка займалася продажем іномарок з підробленими документами

У незаконному продажу легкових автомобілів іноземного виробництва з фіктивними документами, а також підробленими номерами вузлів та агрегатів підозрюють чотирьох жителів Полтави. Поліція встановила щонайменше 5 успішних оборудок, які спільники «провернули» протягом 2020 року.

Іван Вигівський, начальник поліції Полтавщини, повідомив:

«Протиправну діяльність злочинної групи 10 грудня припинили оперативники карного розшуку та слідчі поліції Полтавщини, під процесуальним керівництвом Полтавської обласної прокуратури, із залученням батальйону поліції особливого призначення та оперативно-технічних служб ГУНП. Встановлено, що  фігуранти промишляли продажем легкових автомобілів з підробленими вузлами й агрегатами, а також технічними паспортами та довіреностями на транспортні засоби. Чотирьох полтавців затримали під час чергового продажу іномарки під виглядом вживаного автомобіля.

whatsapp-image-2020-12-10-at-14.41.jpg

Спільники купували на території України автомобілі, якими заборонено користуватися на законних підставах. Як правило, це нерозмитнені транспортні засоби або ті автомобілі, які перебувають у розшуку. Надалі, використовуючи закриті телеграм-канали, шахраї замовляли за певну суму коштів виготовлення підробленого свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів. А коли документи були готові, під них виготовляли металеві пластини  з  номерними позначеннями кузовів автомобілів та кустарним способом у гаражах та боксах вварювали їх замість справжніх номерних позначень.

Після того, як автомобіль був готовий до продажу, його виставляли на популярних Інтернет-ресурсах із заниженою ціною, що приваблювало покупців. Встановлено щонайменше 5 фактів реалізації таких автомобілів до різних регіонів України».

Наразі в рамках кримінальних проваджень, відкритих за статтями 290, 358 та частиною 3 статті 190 Кримінального кодексу України, тривають санкціоновані обшуки. Вирішується питання щодо повідомлення фігурантам про підозри та обрання їм запобіжних заходів.

 Повідомляє відділ комунікації поліції Полтавщини