11 грудня - всесвітній день хворого на бронхіальну астму

Бронхіальна астма - хронічне захворювання, ознакою якого є приступи задухи . Напад виникає раптово, частіше вночі і триває від кількох хвилин до кількох годин. Звужується просвіт бронхів, дихання утруднене, видих здійснюється зі свистом, який чути на відстані. В основі астми - алергічна складова. Важливим фактором є спадкова схильність, - зазначають лікарі.

Лариса Кулик завідувачка алергологічного відділення КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфософського »:
-Бронхіальна астма є досить важким і доволі розповсюдженим захворюванням. Має вона, як науково доведено, виключно спадковий характер. Найчастіше ми маємо справу з атопічною або алергічною астмою або змішаною. Змішана астма - це фахівці-пульмонологи і сімейні лікарі

Алергологи зауважують: в умовах коронавірусної пандемії астматики у групі ризику.

Лариса Кулик завідувачка алергологічного відділення КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфософського Полтавської міської ради»:
-Звичайно всі хворі, які мають бронхо-легеневу патологію, у тому числі бронхіальну астму, знаходяться в зоні особливого ризику.Крім іншого, Ковід - це ураження системи дихання. Якщо у хворого дихальна система уже спровокована, то тут провокація більш виражена. Тому наскільки ви будеье контролювати захворювання, залежить, як ви будете переностити вірусну інфекцію.

Профілактика легеневих захворювань - це відмова від паління, чергування праці і відпочинку, дихальні вправи, своєчасне лікування ринітів та бронхитів, зазначає лікар-алерголог. З раннього дитинства батьки мають привчати дітей до вологого прибирання, підтримки чистоти у кімнаті та регулярних провітрювань.

Лариса Кулик завідувачка алергологічного відділення КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфософського Полтавської міської ради»:
-Астма не являється вироком. Дуже багато хворих з бронхіальною астмою. Це і спортсмени, це і політичні діячі, це і зірки телеекрану, зірки кіно.Як нам завжди говорили: життя хворого на астму і життя здорової людини відрізняється тільки двлма дозами інгалятора, який робиться вранці і увечорі. І більше ніхтот не знає про ваше захворювання при його правильномсу контролі

Серед відомих астматиків, до речі, Франклін Рузвельт, Джон Кеннеді, Ернесто Че Гевара, Максиміліани Волошин, Марсель Пруст, Шерон Стоун, Софія Ротару, Пінк, Іггі Поп, Джесіка Альба, Девід Бекхем.