Учасники ЗНО, які хочуть здати більше предметів, будуть робити це за власний кошт

  Cоцмережами шириться інформація про запровадження платного зовнішнього незалежного оцінювання. В проєкті наказу «Про затвердження Змін до Порядку проведення ЗНО результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти» передбачено запровадження можливості складати ЗНО коштом фізичних або юридичних осіб, однак ця норма тільки розширить можливості здобувачів освіти, оскільки дозволить складати понаднормову кількість предметів ЗНО,-пояснює відповідальна за проведення оцінювання на Полтавщині Наталія Барболіна.

Наталія Барболіна, відповідальна за проведення ЗНО на Полтавщині :

 -Якщо хтось бажає понад встановлену кількість предметів скласти ЗНО те , що поверх цієї кількості передбачено,що воно може здійснюватися за кошти фізичних або юридичних осіб.

Таку можливість передбачили для тих абітурієнтів , які хочуть підстрахуватися , використати всі можливості , здати більше предметів,-говорить Наталія Барболіна.

Наталія Барболіна, відповідальна за проведення ЗНО на Полтавщині :

-Якщо в 2021 році МОН визначено , що максимальна кількість предметів ЗНО -5 , а хтось хоче скласти шостий або сьомий він може обрати, але тоді 6,7 вони можуть проходити платно. Хоча досвід той, що ми спостерігаємо за результатами ЗНО , як правило учасники, якщо вони обирають 4 предмети , якщо вони подивилися, 3 предмети склала на достойний рівень , то в окремих випадках у них не виникає бажання йти на 4.

За повідомленнями Українського центру оцінювання якості освіти ці зміни можуть вступити у силу не раніше 2022 року .