Кому з платників єдиного податку з 1 січня 2021 року необхідно застосовувати РРО

З 1 січня 2021 року до 1 січня наступного реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку (фізичними особами - підприємцями) другої - четвертої груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового року. Але є й винятки - зазначають у податковій службі.

Роман Куницький, заст. начальника відділу управління податкового аудиту ГУ ДПС у Полтавській області:

- Крім тих, які здійснюють незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

Якщо ж платник єдиного податку другої - четвертої груп (фізична особа - підприємць) в календарному році перевищив обсяг доходу, встановлений законодавством, застосування РРО чи то програмного РРО є обов'язковим.

Роман Куницький, заст. начальника відділу управління податкового аудиту ГУ ДПС у Полтавській області:

- Застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку. 

До 1 січня 2022 року за проведення розрахункових операцій з використанням РРО, в тому числі програмних або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів, непроведення розрахункових операцій через касовий апарат, передбачений ряд санкцій .

Роман Куницький, заст. начальника відділу управління податкового аудиту ГУ ДПС у Полтавській області:

- відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за порушення, вчинене вперше;50 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за кожне наступне вчинене порушення.

До речі, відповідно до вимог Закону України «Про застосування РРО…» забороняється використання програмних реєстраторів при оптовій та/або роздрібній торгівлі пальним - нагадують податківці.