Як довго полтавцям потерпати від ковзання слизькими тротуарами

 Полтавщина у крижаному полоні. Навіть нашій знімальній групі, щоб дізнатися про ситуацію на дорогах, довелося трохи поковзатися по бруківці біля управління патрульної поліції.

 Руслан Возниця інспектор відділу зв язків з громадськістю Управління патрульної поліції у Полтавській області:
-В середньому в добу ми маємо близько 7-9 ДТП, які оформляються Полтавськими патрульними. Це якщо брати Полтаву і трасу Київ-Харків. Кількість ДТП з настанням таких погодніх умов зросла.

Така ситуація спострігається щорічно, як і нагадування - правил безпеки під час ожеледиці. Бо навіть тонкий шар криги - катастрофа для водіїв автотранспорту, - зазначає Руслан Возниця. Та дає поради кермувальникам у складних умовах:

 Руслан Возниця інспектор відділу зв язків з громадськістю Управління патрульної поліції у Полтавській області:
-Не виїжджати в жодному разі на вулицю.Якщо стоїть літня гума.По-друге, це - дотримання дистанції. В ожеледицю вона має найбільше значення для безпеки руху. І звичайно, дотримання швидкості. Чим менша швидкість, тим більше авто є керованим.Якщо автомобіль облаштований МКП, рекомендовано гальмувати двигуном, щоб автомобіль не пішов в занос.

Самі водії також діляться порадами екстрім-кермування:
-Главне, не спішить. Бути внімательним і желательно на зимней резине. А лучше посидеть дома»
Передвигатися на увімкненій швидкостіНе вмикати нейтральну передачу, щоб не піти в занос».
Я собі на машину поставив шиповану резину. Якомога більше дистанція, ніяких зайвих маневрів. Якщо є можливість пропустити водія, пропускайте.
-Желательно не выезжать. Это самое лучшее

Скільки ще днів турбуватиме нас ожеледиця? Провідний синоптик полтавського обласного центру з гідрометеорології Олена Панченко не заспокоює. 
 Олена Панченко начальник відділу гідрометзабезпечення на авіації Полтавського ОЦГ:
-сьогодні вночі ситуація дещо зміниться, температура зверху почне знижуватись, а біля землі вона залишатиметьтся близькою до нульової позначки. Дощ поступово перейде у мокрий сніг, однак при цьому можливе ще більш небезпечне явище - дощ, який випадає при від ємній температурі
Це озанчає що утворення ожеледі продовжуватиметься і завтра.

 Олена Панченко начальник відділу гідрометзабезпечення на авіації Полтавського ОЦГ:
-На цей невеликий прошарок льоду на землі впаде незначний прошарок мокрого снігу. Менш слизько на тротуарах від цього не буде.

З 16 грудня опади припиняться і спостерігатиметься незначне зниження температури, - повідомляють синоптики.

 Олена Панченко начальник відділу гідрометзабезпечення на авіації Полтавського ОЦГ:
-Вночі буде 3-4 градуси морозу, вдень від 0 до 1 градусу морозу. І все те, що додасться за завтрашній день, зберігатиметься протягом 16, 17, 18, 19 і 20 грудня

Що ж робити чекаючи відлиги? Для пішоходів є такі лайфхаки як шкарпетки, одягнені на зимове взуття, а також пластир, ізоляційна стрічка або клей момент, нанесені на підошву. Йдуть в хід навіть тонкі гумки для грошей. А ще льодоступи,- шиповані накладки з еластичної гуми. Якщо ж ви плануєте обійтися без пристосувань, обирайте взуття з рельєфним протектором з мікропористої основи без високих підборів та будьте обережні.