Полтаву накрила суцільна ожеледиця

Ось так розпочався ранок , 14 грудня в полтавців. Крига вкрила дороги й тротуари , а з неба не переставало лити. Полтавці ледве не падають на слизькій дорозі .

-На ковзанах треба їхати.

-Жесть. Чому? Самі все бачите. Падали вже? Ще ні. Скільки разів під слизнулися вже? Від машини сюди ,раз 8.

-Дуже слизько і маршруток не ходять багато.

-Ось сьогодні дитинка так впала. 

-Ковзав багато разів, були такі моменти, що ледве не впав, зовсім неподобство, комунальні служби ніяких заходів не приймають.

Тим, кому пощастило менше , опинилися у травмопункті 1-міської клінічної лікарні . Чекають, поки їм нададуть допомогу. Але черги такі великі, що доводиться терпіти біль годинами.


Вікторія- полтавка,дочка травмованої :
-Черги дві такі ж великі,і така ж велика на травмпункті , тому ось так от, думаю до вечора потрапимо.
 Бабуся пішла у магазин і впала. Які травми отримала? Кість руки я бачу.Вона повернулася , одразу ж визвали таксі і приїхали сюди, це із-за ожеледі звичайно. 

Володимир - полтавець: 
- По дорозі на роботу,як виходив з автомобіля ,послизнувся і впав ,травмував руку,голову і хрестець.Зараз звернувся у поліклініку, травмпункт, тому що травму отримав фактично будучі на
роботі ,розпочалися головні болі. Вже 3-ій раз займаю чергу ,тому що не зрозуміло хто за ким, усі в масках, одяг знімають, заходять у приймальню  

Наталія - полтавка:
-Я пенсіонерка,вийшла з дому, треба було сидіти вдома.Впала. Я рада,що в мене поряд чоловік,який мені допоміг. Привезли сюди, що треба і як зафіксувати цю кінцівку , то я сама знаю, ну от тепер чекаю у черзі. 

Фельдшер виїзної бригади медицини катастроф 1-ої міської клінічної лікарні Ірина Юрковець каже, що в їхній бригаді за ранок 14 грудня був один виклик, але взагалі їх багато. Полтавці отримують не тільки легкі травмування рук та ніг, а й серйозні ушкодження тіла, тому радить бути обережними, а у випадку падіння не панікувати.

Ірина Юрковець- фельдшер виїзної бригади медицини катастроф 1-ої міської клінічної лікарні :
-Саме перше це не рухатися,не створювати різких рухів, якщо є можливість по телефону визвати 103 , якщо немає можливості ,то все ж таки проходять люди і попросити,щоб надали якусь допомогу ,тобто те саме викликати швидку допомогу, і знерухоміти, якщо це там нога ,щоб менше було рухів ногою, якщо голова-підкласти щось під голову.

Комунальники машиною розтрушують піщано-сольову суміш . Але мова тільки про парки і сквери міста. Зізнаються - почали працювати з самого ранку, але проблема все одно залишається. не допомагає навіть цьогорічне ноу-хау .

Сергій Луценко-Директор КП «Декоративні культури» Полтавської міської ради:

- Ми зараз працюємо із новим засобом - це анти лід. На основі бішефіда, він більш прогресивним ,він миттєво працює на ожеледицю ,не залишає слідів на плитці,як цей пісок. Не залишається вислів у людей на взутті. з антильдом попрацювали на Тетральній площі, на бульварі Гоголя, на бульварі Котляревського.

Через ожеледицю відмінені міжміські автобусні рейси. Переважна кількість пасажирів здає білети.

Оксана Левенко -начальник автовокзалу "Полтава":

-У зв’язку з погодними умовами відмінили 85 відсотків рейсів повністю, у напрямку Київ-Харків у даний момент курсують автобуси, всі ж інші в основному відмінені через погані погодні умови.Деякі були зранку відправлені, але вони не змогли доїхати до м’ясця призначення і повернулися назад через сильну ожеледицю.

Тим часом, синоптики прогнозують зниження температури вночі до -3 градусів , тож обережність не завадить.