Національний банк України ввів антикризові заходи на період січневого карантину

Національний банк ухвалив комплекс антикризових заходів для підтримки банківського сектору та економіки на час запроваджених обмежувальних заходів, у тому числі посиленого карантину (з 8 до 24 січня 2021 року).
Про це повідомила прес-служба регулятора.
"З огляду на розгортання епідеміологічної ситуації, ми вирішили продовжити низку антикризових заходів та впровадити нові для підтримки банківського сектору та економіки. Наші дії, з одного боку, дозволять знизити регуляторне навантаження на банки, а з іншого – подбати про ті галузі економіки та позичальників, які найбільше постраждають від посилених карантинних заходів", - наголосив Голова Національного банку Кирило Шевченко.
Зокрема, банкам рекомендується реструктуризувати кредити позичальників, які зіткнулися з фінансовими труднощами через введення обмежувальних заходів і не можуть обслуговувати кредити. Відзначається, що реструктуризація повинна, з одного боку, пом'якшити вплив кризи на фінансовий стан позичальників, а з іншого - не створювати ризиків втрати банками капіталу. Реструктуризація не повинна погіршувати умови для позичальника і приводити до підвищення ефективної процентної ставки. Банки не повинні встановлювати комісії за реструктуризацію.
Також рекомендується проводити реструктуризацію дистанційно. Для її проведення позичальники-юридичні особи мають надати підтвердження фактів зниження доходів або зупинки роботи. Банки застосовують до середнього і великого бізнесу індивідуальний підхід при реструктуризації з урахуванням звітності та перспектив відновлення, до фізосіб - оцінку на портфельній основі (крім іпотечного та автокредитування).
У частині реструктуризації заборгованості виробників "зеленої" електроенергії банкам дозволено не застосовувати окремі ознаки дефолту, якщо реструктуризація буде проведена до 30 квітня 2021 року.