Національний банк України ввів антикризові заходи на період січневого карантину

Національний банк України ввів антикризові заходи на період січневого карантину

Національний банк ухвалив комплекс антикризових заходів для підтримки банківського сектору та економіки на час запроваджених обмежувальних заходів, у тому числі посиленого карантину (з 8 до 24 січня 2021 року).

Про це повідомила прес-служба регулятора.

"З огляду на розгортання епідеміологічної ситуації, ми вирішили продовжити низку антикризових заходів та впровадити нові для підтримки банківського сектору та економіки. Наші дії, з одного боку, дозволять знизити регуляторне навантаження на банки, а з іншого – подбати про ті галузі економіки та позичальників, які найбільше постраждають від посилених карантинних заходів", - наголосив Голова Національного банку Кирило Шевченко.

Зокрема, банкам рекомендується реструктуризувати кредити позичальників, які зіткнулися з фінансовими труднощами через введення обмежувальних заходів і не можуть обслуговувати кредити. Відзначається, що реструктуризація повинна, з одного боку, пом'якшити вплив кризи на фінансовий стан позичальників, а з іншого - не створювати ризиків втрати банками капіталу. Реструктуризація не повинна погіршувати умови для позичальника і приводити до підвищення ефективної процентної ставки. Банки не повинні встановлювати комісії за реструктуризацію.

Також рекомендується проводити реструктуризацію дистанційно. Для її проведення позичальники-юридичні особи мають надати підтвердження фактів зниження доходів або зупинки роботи. Банки застосовують до середнього і великого бізнесу індивідуальний підхід при реструктуризації з урахуванням звітності та перспектив відновлення, до фізосіб - оцінку на портфельній основі (крім іпотечного та автокредитування).

У частині реструктуризації заборгованості виробників "зеленої" електроенергії банкам дозволено не застосовувати окремі ознаки дефолту, якщо реструктуризація буде проведена до 30 квітня 2021 року.