Через що займаються зелені красуні і як цього уникнути?

 Незабаром Новорічні та Різдвяні свята. Всюди починають з"влятися ялинки. Великі і малі, штучні і живі.Але всі прикрашені яскравими вогнями. Естетика з одного боку, і небезпека з іншого.

Щоб лихо не затьмарило свято в ГУ ДСНС України області нагадують - необхідно дотримуватись правил пожежної безпеки , адже нехтування ними може призвести до непоправних наслідків.

Віталій Шкаревський - речник ГУ ДСНС України у Полтавській області:

- У нас були випадки,у минулому році, коли виникали пожежі, вигорали квартири, внаслідок того, що люди ставили гірлянди увімкнені, а самі залишали свою оселю і внаслідок чого виникала пожежа і оселя згорала , вже були такі випадки.

Ялинки займаються достатньо легко, тому встановлюючи зелену красуню треба забути про свічки й бенгальські вогні поряд із нею - наголошують в ГУ ДСНС, особливо в поєднанні з ватяним «снігом» і паперовими іграшками .

Віталій Шкаревський - речник ГУ ДСНС України у Полтавській області:
- Слід дотримуватися елементарних вимог: не ставити біля відкритого вогню, біля опалювальних приладів, ні у якому разі не використовувати або не сертифіковану або поломану гірлянду ,електрогірлянду,також, не вішати на ялинку бенгальські вогні,відкритий вогонь, щоб не був на ялинці.Коли ялинка знаходиться у квартирі , навіть , жива вона через певний час , у квартирі тепло, вона починає всихати,і дуже швидко вона загорається.

У випадку, якщо ялинка загорілася , треба звалити ялинку на підлогу , щоб полум’я не піднімалось угору, накинути на неї ковдру та залити водою. До прибуття пожежних намагатися за допомогою піску або води ліквідувати осередок пожежі або хоча б не допустити поширення вогню.По можливості , повідомити про це сусідів, і якщо необхідно, вивести людей присутніх у квартирі у під’їзд .- говорить речник ГУ ДСНС України у Полтавській області Віталій Шкаревський.

Віталій Шкаревський - речник ГУ ДСНС України у Полтавській області:
- Якщо виконувати правила пожежної безпеки, то вона і там і там безпечніша. Коли горить штучна ялинка, вона виділяє токсичних таких , тому що воно пластик, пластмаса, на це слід звертати увагу.

Особливу увагу під час святкування новорічних свят потрібно приділяти дітям .