Пресбрифінг за участю Міністра овіти і науки України Сергія Шкарлета

Підсумки року, стратегії розвитку на наступний рік, фінансування та модернізація державних закладів освіти та проблеми розвитку освітянської галузі в умовах пандемії, - ці та інші питання обговорили на прес-брифінгу за участю Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета. В ході робочого візиту міністр відвідав навчально-реабілітаційний центр, НУ «Полтавська Політехніка» та долучився до роботи круглого столу «Основні аспекти розвитку загальної середньої освіти Полтавщини».
Сергій Шкарлет, Міністр освіти і науки України:
-Піднімалися дуже важливі гострі питання, в тому числі з розрахунковим коефіцієнтом наповнюваності класіволімпіад, і по питаннях перспективи розвитку загальної середньої освіти, нової Української школи, формування цільових освітніх субвенцій щодо спроможної школи

Сергій Шкарлет заначив, що Полтава лідирує щодо використання субвенцій, високоякісної роботи навчально-реабілітаційних центрів, кількості автобусів, харчоблоків та іншого обладнання для шкіл. А голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов підкреслив, що у період децентралізації ми маємо ще більше уваги приділяти освіті, зокрема школам…
Олег Синєгубов голова Полтавської ОДА:
-Тому що вони переходять до іншого засновника - це вже будуть об’єднані територіальні громади».
Щодо втілення президентської програми великого будівництва - 2020 року відбудували 5 шкіл та 5 дитячих садочків. Одним з наболілих питань є якість дистанційного навчання. Державна служба якості освіти у листопаді проводила моніторинг.

Сергій Шкарлет Міністр освіти і науки України:
-3 з половиною тисячі респондентів були піддані цьому моніторингу.За підсумками цього опитування 74-86 відсотків оцінило дистанційне навчання як таке, що дає можливість не зупинити освітній процес

Онлайн-навчання виключає елемент соціалізації і не замінить очне навчання, - підкреслив міністр, але пандемія дозволяє ширше використовувати інтерактивні освітні можливості.
 

Сергій Шкарлет Міністр освіти і науки України:
-Якість дистанційного навчання ми оцінимо, я вважаю років за 2. Освіта - дуже консервативна галузь.Зокрема, серед планів на 2021 рік - підвищення заробітних плат для вчителів та модернізація професійно-технічної освіти, адже майбутні фахівці та обладнання мАють відповідати найсучаснішим запитам роботодавців, -зазначив Олег Синєгубов.

Олег Синєгубов голова Полтавської ОДА
-Бо ми не можемо навіть готувати водія сучасного вантажного автомобіля на техніці 70-х років.

Враховуючи, умови розвитку пандемії, наразі передбачено 4 варіанти скаладання ЗНО і вони ще доопрацьовуються, - підкреслив Сергій Шкарлет. Варіанти складання ЗНО у 2021 році будуть опубліковані на сайті управління освіти і науки.