Підбили підсумки та обговорили нові концепції в реалізації молодіжної політики, спорту й туризму

 На засіданні постійної комісії обласної ради з питань молодіжної політики, спорту й туризму підбили підсумки виконання обласної програми розвитку туризму і курортів, яка діяла з 2016 по 2020 рік. За цей час реалізували низку проєктів, а ще Полтавщина увійшла в трійку областей-лідерів, яку найбільше відвідували внутрішні туристи, - повідомила на комісії т.в.о. директора Департаменту культури і туризму Ірина Удовиченко.

Ірина Удовиченко, т.в.о. директора Департаменту культури і туризму ОДА:
-14 нових просвітницько-туристичних турів та маршрутів по області. Прийнято участь у 23 грантовим проектам.Започатковано проект «Школа сільського зеленого туризму Полтавської області.

Крім здобутків за попередні 5 років у галузі туризму, на комісії обговорили й програму розвитку на 2021-2025 роки. У планах - продовження проєкту школи сільського зеленого туризму, реалізація грантових програм для підтримки зелених садиб Полтавщини, створення нових туристичних маршрутів. Якщо з туризмом на комісіях розібралися відразу, то щодо розгляду інших програм у членів комісії виникли труднощі.

Руслан Проценко, депутат Полтавської обласної ради, представник політичної партії «За Майбутнє»:
-На сьогодні ті документи, ті проекти рішення, зокрема бюджету, в багатьох програмах на рівні нуль, не закладені на наступний рік. Це звісно, обурило, усіх членів комісії.Ми не можемо просто голосувати за якісь папірці. Ми приймаємо програму, в першу чергу, для того, щоб ми мали реальне фінансування в бюджеті, а в багатьох з них бюджету немає.

Депутат Полтавської обласної ради, представник політичної партії «За Майбутнє» Руслан Проценко каже, що однією із найсуперечливіших стала програма оздоровлення та відпочинку дітей на 2020-2024 роки. Члени комісії розділилися у свої думці: одні були за нову редакцію, інші - за стару.

Руслан Проценко, депутат Полтавської обласної ради, представник політичної партії «За Майбутнє»:
-Відстояли для всіх ОТГ програму співфінансування дитячого оздоровлення. Залишили в старій редакції, коли 70 % виплачує обласний бюджет і лише 30 % та чи інша ОТГ.Дуже обурює питання, які пов’язані в тому числі з фінансуванням спортивної галузі, зокрема фізкультурно-спортивних товариств.,де йде зниження всіх показників фінансових, навіть зрізають штатні одиниці і фактично не закладають кошти на участь спортсменів у змаганнях різних рівнів

Також на комісії обговорили план роботи на 2021 рік та підготували питання, які винесуть на сесію обласної ради, яка відбудеться 29 грудня.