Відкрили рух для транспорту по новозбудованому комплексному обходу на автодорозі Дніпро-Решетилівка

Відкрили рух для транспорту по  новозбудованому комплексному обходу на автодорозі Дніпро-Решетилівка

30 грудня за участі координатора Національної програми відновлення мостів Державного агентства автомобільних доріг України Андрія Івка, голови облдержадміністрації Олега Синєгубова, начальника Служби автомобільних доріг у Полтавській області Івана Краповницького презентували  завершення будівництва обходу села Красне та  міста Кобеляк, що збудований в межех реконструкції  автодороги Н-31 Дніпро-Решетилівка.

Будівництво обходу здійснювали за програмою Президента України «Велике будівництво». Протяжність обходу – понад 17 км.

 Про це повідомляє пресслужба Полтавської ОДА. 

Як зазначив Іван Краповницький, щодоби автомобільною дорогою Н-31 курсує до 15 тисяч транспортних засобів. Вантажівки часто їдуть з порушенням габаритно-вагових норм. Підтримання проїзного стану даної дороги за рахунок поточного та ямкового ремонтів вже є неефективним, оскільки конструкція дорожнього одягу недостатньо міцна, вичерпала свій технічний ресурс і тепер не витримує сучасних навантажень.

 «Обхід почали будувати в 2019 році, але основну частину робіт виконали саме у 2020 році. Зокрема, побудували новий міст через річку Ворскла (145м), один шляхопровід, один біоперехід та два проїзди для авто. Проїзд цією дорогою значно покращить техніко-експлуатаційні характеристики, зменшить навантаження на місцеві дороги, зокрема в Кобеляках, та значно збільшить безпеку руху автомобільного транспорту», – сказав Іван Краповницький.

Загальна товщина дорожнього одягу на обході – 74 см. Покриття виконане повністю з цементобетону. Загальна вартість робіт за проєктно-кошторисною документацією – 2 млрд 231 млн грн. Загальна вартість робіт із будівництва дороги Н-31 – близько 13 млрд грн.

«Сьогодні запускаємо рух на обході Кобеляки-Красне на автодорозі Н-31. Це перша бетонна дорога в Україні такого масштабу, яку будують за останні десятиріччя. Цей проєкт є одним із наймасштабніших у програмі «Велике будівництво». Траса з’єднує Київ та Дніпро, і зробить проїзд у цьому напрямку швидшим та комфортнішим. Загалом цього року на Полтавщині відремонтовано та збудовано 337 км державних і місцевих доріг. Майже втричі більше, ніж минулого чи позаминулого років! Це рекордна кількість», — наголосив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Загалом на автодорозі Дніпро-Решетилівка вже влаштовано 51 км покриття у верхньому шарі. Загальна протяжність автошляху в межах Полтавської області – 79,4 км.

 «У 2021 році плануємо не збавляти темпи будівництва доріг, а лише нарощувати. Будуть продовжені роботи на зазначеному маршруті Н-31, на дорогах міжнародного, національного та місцевого значення», – сказав Андрій Івко.