Коронавірус: ситуація в області

 Рік тому у січні в Китайському Ухані зафіксували перший летальний випадок від нової хвороби - коронавірусної інфекції. За цей час на Полтавщині через пандемію померло 812 людей, нових смертей за добу - вісім, - говорить лікар - епідеміолог Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України Андрій Байбарза .

Андрій Байбарза, лікар - епідеміолог ДУ Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України:
-Ситуація залишається стабільно поганої випадки реєструються , епідемія, як і пандемія нікуди не пішла , зокрема, і з території Полтавської області.Рівень захворюваності,якщо оцінювати за останні періоди , за останні два тижні , то ми на 7-му місті в Україні.

В першу чергу не витримують випробувань хвороби люди старшого віку - від п’ядесяти років і старше.

Андрій Байбарза, лікар - епідеміолог ДУ Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України : -Внаслідок , того , що в них легені не забезпечують киснем організм . Оці епідеміологічні особливості даної пандемії думаю будуть оцінювати потім і чому вона наскільки відрізняється від пандемії грипу, які приходили на нашу землю раніше.

За добу Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ робить 800-900 досліджень безперервно сім днів на тиждень, а починали з поодиноких досліджень в березні. Розповідає Андрій Байбарза й про новий штам вірусу.

Андрій Байбарза, лікар - епідеміолог ДУ Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України:-Цей новий штам згідно оцих публікацій , які відносяться до нового штаму вірусу він виявляється оцими стандартними тест системами . Там визначаються певні гени , цей ген залишився таким , яким може виявлятися. Якщо він буде , то ми не можемо сказати, що в нас ми не уповноважені і в нас наскільки не розвинена система лабораторної діагностики , що ми знайшли новий штам.

Симптоматика нового штаму вірусу продовжує бути стандартною: задуха, яка найбільш загрозлива для здоров’я, температура, кашель , слабкість, зміна смаку й нюху, окрім цього , лікар-епідеміолог зазначає, будь-яке респіраторне захворювання може виявитися ковідом. Стосовно ж прогнозів Андрій Байбарза говорить: спад невдовзі піде, але , коли він буде незворотній - поки що невідомо.