До планети наближається астероїд

  До планети наближається астероїд 2020 WU5. Найменша відстань до землі очікується ц вже завтра , 13 січня о 18.40 . Астероїд належить до групи "аполонів", тобто навколоземних об'єктів, це означає, що його орбіти зможуть перетинати земну із зовнішнього боку,-пояснює науковий співробітник полтавської Обсерваторії Микола Тищук.

Микола Тищук, науковий співробітник полтавської Обсерваторії: - Він буде на відстані 8,1 мільйона кілометрів за своїми параметрами, за своїми розмірами астероїд має величину : діаметр- від півкілометра до кілометра. - На такий відстані астероїд не може нести небезпеку для землі. Хоча потенційно такі астероїди , які належать до групи Аполлонів , які близько проходять біля орбіти землі вони потенційно небезпечні.

Адже, вони можуть змінити траєкторію орбіти,-наголошує Микола Тищук. Додає: летить астероїд зі швидкістю, відносно землі , 17 км за секунду .


Микола Тищук, науковий співробітник полтавської Обсерваторії :- Орбіта цього астероїда нахилена до площин землі десь приблизно на 41 градус. Період цього астероїда 1, 09 року . Тобто, це близько до тривалості нашого року.

А от побачити астероїд неозброєним оком ми не зможемо. Розгледіти його можна тільки з професійних телескопів.