У Полтавській ОДА обговорили формування тарифу на послуги транспортування газу для населення на АТ «Лубнигаз»

У Полтавській ОДА обговорили формування тарифу на послуги транспортування газу для населення на АТ «Лубнигаз»

У Полтавській облдержадміністрації відбулася координаційна нарада з питань формування тарифу на послуги транспортування газу для населення АТ «Лубнигаз» за участі народного депутата Анастасії Ляшенко, голів РДА, громад та самих споживачів.

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов розповів, що про ситуацію, що склалася на цьому підприємстві знають усі на рівні держави.

«На цьому підприємстві дві проблеми – завищені тарифи та протиправна діяльність щодо своїх абонентів,розповів Олег Синєгубов. – За ініціативи Президента тарифи на газ для населення буде знижено як мінімум на 30%. Це рішення має бути впроваджене й повністю запрацює вже з лютого. По другому питанню на адресу адміністрації надійшло більше тисячі скарг на дії АТ «Лубнигаз» з приводу відключення від газу, безпідставного нарахування боргів. Тому підприємство чекають перевірки на відповідність ліцензійним умовам та щодо протиправних злочинів». 

Народний депутат України Анастасія Ляшенко сказала, що тариф на АТ «Лубнигаз» вищий у 1,5 рази, ніж в інших компаніях. А виходом із ситуації бачить – приєднання до більшого сусіднього облгазу.

Також ознайомила присутніх, що з 1 серпня 2020 року працює вільний ринок і ціна на газ не регулюється державою. 

«Запроваджуючи чергову реформу в енергетичній сфері, населення повинно мати право обирати собі самостійно постачальника газу, яких нині працює близько 50, створити конкуренцію серед них. Результатом мало б бути  зниження ціни на газ для кінцевого  споживача. Це те, про що говорив Президент. Натомість ми отримали ріст ціни на газ. Бо немає обіцяного ринку, а є монополія,розповіла Анастасія Ляшенко. – Разом із колегами працюємо над законодавчими ініціативами щодо покращення конкуренції на енергетичних ринках». 

Генеральний директор АТ «Лубнигаз» Ігор Кондратенко, відповідаючи на десятки питань незадоволених споживачів та голів громад, розповів економічне обґрунтування тарифу.

«Постачання природного газу здійснюється за цінами, що вільно встановлюються між постачальником та споживачем. Ми стали заручниками обставин. Тариф 2,45 вливає на нашу економічну та господарську діяльність. Нам потрібно обслуговувати труби. Вони нині дуже старі. 50% труб мають вік до 40 років, їх треба міняти. І щоб це зробити, треба вкладати тариф в інвестиційну програму. Також у складова тарифу входить зарплата та ВТВ,говорить Ігор Кондратенко. – Бачу вихід для зниження тарифу в тому, щоб газ, який видобувають в Україні продавати з рентабельністю 15%».

У ході обговорення різних ситуацій, що трапилися між працівниками підприємства та споживачами, директор АТ «Лубнигаз» пообіцяв розглянути всі скарги, на підприємстві провести прийом громадян, безплатно підключити їх до газу та вирішити всі проблемні питання.