На Полтавщині зареєстровано випадок сказу у собаки

На Полтавщині зареєстровано випадок сказу у собаки

У селі Великий Тростянець, що належить Щербанівській  сільській об’єднаній територіальноій громаді звітом про результати дослідження патологічного матеріалу №000021 п.м./21 від 12 січня 2021 року було зареєстровано випадок сказу у собаки.

На засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Полтавській районній державній адміністрації №2 визначили першочергові необхідні заходи з ліквідації захворювання та недопущення його поширення.

До загрозливої зони увійшла територія між такими селами: Малий Тростянець, Буланове, Пожарна Балка, Щербані, Тютюнники, Гора, Нижні Млини, Розсошенці, Горбанівка, Шмиглі, Мильці, Мачухи, Кукленці, Судіївка, Копили, Терешки, Зінці, Безручки, Цибулі, Клюшники, Ватажкове, Головач, Луківщина.

У зв’язку з цим,  у селі Великий Тростянець Полтавського району та у  населених пунктах Щербанівської ОТГ, що увійшли в загрозливу зону, проводиться вимушена вакцинація всіх домашніх тварин проти сказу. Тож, обов’язково надайте свою тварину для щеплення під час подвірних обходів. Ненадання тварини для щеплення несе за собою адміністративну відповідальність.

Для власників тварин профілактичні рекомендації прості – щепити своїх  домашнім улюбленцям. Вакцинацію тварині потрібно робити щорічно.

У разі покусу чи ослинення слід негайно звертатися за медичною допомогою.

Повідомляє ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області.