Чи готові полтавці до вакцинації від COVID-19 ?

 А ви готові до вакцинації від Ковіду? Як повідомляє Центр громадського здоров’я в Україні планом вакцинації населення 9 затверджено 4 її етапи . І перший має стартувати вже у січні . Цільова група : люди з критичним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що виконують критичні функції у боротьбі з пандемією . Лікар - епідеміолог Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України Андрій Байбарза говорить : за день до введення вакцини не рекомендується перегріватися, переохолоджуватися, а також вживати алкоголь. Окрім цього не вакцинуватимуть хворих людей, щеплення робитимуть тільки здоровим.

Андрій Байбарза, лікар - епідеміолог ДУ Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України:

-Якщо у вас буде гострий апендицит або зараз буде гостра пневмонія , то зараз щеплення робити вам не будуть , а буде вона вам зроблена після того як ви одужуєте від даного захворювання.  Така сама ситуація стосовно хронічних захворювань , якщо у вас буде загострення хронічного захворювання , то імунізація буде відкладена до того, як захворювання хронічне перейде у стадію компенсації.

Особливих аналізів перед імунізацією проводити не потрібно буде. У нашому місті є всі можливості для вакцинації населення і ,зокрема, зберігання та перевезення вакцини є ,- наголошує Андрій Байбарза.

Андрій Байбарза, лікар - епідеміолог ДУ Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України:

- В нас є на всіх територіях , в усіх містах, районах і селах . Там є заклади охорони здоров’я там спроможні проводити і планові , і масову імунізацію . Зараз заклади охорони здоров’я займаються оцією ревізією нашого холодового ланцюга для можливості проведення імунізації.

А ось в Ізраїлі щеплення від коронавірусу роблять вже з грудня. Зробила його і наша землячка , яка нині проживає там - Ілона Фанта.На своїй сторінці у ФБ пише -отримала вже другу дозу вакцини.

-«Рада этому. На сегодня в Израиле привито около 2 млн из 9 первой дозой и уже третий день получают вторую те, кому положено. По темпам вакцинации Израиль первый в мире, за ним идут ОАЭ, Бахрейн и США. Ажиотаж изрядный. Пока прививали людей старше 60, но уже со вчера больничные кассы записывают и тех, кому больше 50».

Ілона Фанта пише : сподівається на те, що до березня їх країна повернеться до звичного ритму життя. Не перестаємо вірити у це і ми. Та поки що епідеміологи наголошують : вакцинуватися , в першу чергу , повинні люди у групі ризику та похилого віку, а тим , що перехворіли на Ковід , якщо буде можливість убезпечити себе теж, адже ніхто не виключає те, що можна захворіти і вдруге