18 січня відзначається Водохресний святвечір

18 січня відзначають Водохресний святвечір - люди дотримуються посту та відвідують церковну службу. 19 січня, на Водохрещу багато хто планує не тільки освячувати воду, а й очиститися від гріхів, занурившись в ополонку. При цьому люті морози та пандемія - не завада. Та цього року краще утриматися від купань, - зазначають священики.

Протоіерей Роман Вакуленко священник Свято-Миколаєвського храму ПЦУ м. Полтави

- Цей звичай занурення 19 числа не має нічого спільного з церквою. Це народний звичай такий. Духовного підґрунтя він не має. Якщо хто хоче, хай пірнає, але хай знає, що цим він не змиває з себе гріхи. Це просто як звичай. Якщо здоровя дозволяє, то можна, а якщо ні, то я б не радив, тим більше зараз під час пандемії треба бути обережним.

У Свято-Миколаєвському храмі м. Полтави у зв’язку з пандемією освятять воду онлайн - говорить протоієрей Роман Вакуленко.

 Протоіерей Роман Вакуленко священник Свято-Миколаєвського храму ПЦУ м. Полтави


- Люди хочуть бути присутніми, але не всі можуть рот йти до храму. Звичайно, онлайн-освячення - не зовсім правильне в тому плані що перебування в церкві це більше, ніж сидіти вдома перед комп’ютером подивитися. Але зважаючи на те, що відбувається, якщо людина захворіла, то краще подивитися і послухати молитви. Бо у будь-якому випадку молитва освячує. 

 Руслан Бондаренко лікар-невролог


- Лікарі наголошують: не всім можна занурюватися у крижану воду. Протипоказане моржування людям, які мають серцево-судинні, неврологічні, шкірні захворювання та цукровий діабет.


Також 19 січня у Полтаві традиційно освячують воду на території водозабору № 1 комунального підприємства «Полтававодоканал». Та цього року освячення не відбудеться у зв’язку з локдауном, - повідомляють у пресслужбі підприємства.