Донорів крові безплатно тестують на коронавірус

Донорів крові безплатно тестують на коронавірус

Наприкінці грудня 2020 року в Полтавській обласній станції переливання крові розпочали тестувати донорську кров на наявність антитіл класу IgG до SARS-CoV-2 (вірус COVID-19). Вони виробляються організмом після перенесеної коронавірусної інфекції.

«Раніше ми безкоштовно перевіряли донорську кров на наявність гепатиту В і С, ВІЛ-інфекції та сифілісу. Відтепер на виконання постанови Кабміну № 965 «Деякі питання реалізації експериментального проекту із заготівлі специфічної (гіперімунної) плазми крові, що містить антитіла до SARS-CoV-2» тестуємо і на коронавірус, – розповів головний лікар КП «Полтавська обласна станція переливання крові» Володимир Рудіков.Якщо донор уже перехворів коронавірусом, його плазму заморожуємо, і в майбутньому її забиратиме виробник для виготовлення гіперімунного імуноглобуліну, що використовують у лікуванні COVID-19».

Тест-системи для станцій переливання крові закуплені державним коштом. Методи, які використовують для тестування крові, – ІФА та ІХЛА. Дослідження проводять у лабораторії станції, а результати можна довідатися вже наступного дня після здачі.

За словами лікарів, мета такого тестування – збільшення кількості донорів. Адже цілком безкоштовно людина може дізнатися про наявність чи відсутність одразу 4 інфекцій. По-друге, донорська кров може врятувати життя не лише тим пацієнтам, які потребують переливання крові, а й у майбутньому – хворим із тяжким перебігом COVID-19.

За місяць тестувань було досліджено кров 613 донорів із Полтави, Лубен, Кременчука. 186 із них довідалися, що вже перехворіли COVID-19. Це  30,3% від загальної кількості протестованих в обласній станції переливання крові.

Стандарти для донорів залишаються незмінними: при собі потрібно мати паспорт та ідентифікаційний код (якщо це ID-картка, то довідку про місце реєстрації). Обмеження по вазі донора – 50 кг. Крім того, лікарі попереджають, що не приймають донорів з активною фазою COVID-19.

Повідомляє пресслужба Полтавької ОДА.