Рятувальники закликають громадян не ризикувати життям, виходячи на кригу

Рятувальники закликають громадян не ризикувати життям, виходячи на кригу

З метою запобігання нещасних випадків на замерзлих водоймах Полтавської області рятувальники продовжують проводити профілактичні бесіди з громадянами щодо дотримання правил безпечної поведінки на льоду.

 Так, 21 січня фахівці ДСНС разом з працівниками поліції провели рейд поблизу річки Сухий Кагамлик в місті Кременчук.

 Під час бесід співробітники Служби порятунку нагадали громадянам основні правила безпечної поведінки на льоду та розповіли про основні способи порятунку людей, які опинилися у холодній воді. Для того, щоб люди не забували та дотримувалися елементарних правил безпеки рятувальники вручали тематичні листівки.

 Головне управління ДСНС України у Полтавській області нагадує, що у разі потрапляння в крижану воду необхідно не піддаватись паніці, не кричати, якщо поруч нікого немає, адже так тільки даремно витратите сили, не робити різких рухів, стабілізувати подих, уникати занурення з головою. Потрібно розкинути руки в сторони та постаратися зачепитися за крайку льоду, додавши тілу горизонтальне положення по напрямку плину. Спробувати обережно налягти грудьми на край льоду й закинути одну, а потім й іншу ногу на лід. Вибравшись на кригу, перекотіться і відповзайте у той бік, звідки ви прийшли, де міцність льоду вже відома, повільно повзіть до берега.

 Повідомляє пресслужба ГУ ДСНС у Полтавській області.