25 січня - Тетянин день: історія, традиції

25 січня - Тетянин день: історія, традиції

25 січня українці відзначають - День Тетяни.

Татіана, на честь якої назвали цей день, була уродженкою Риму в 2-3 столітті. У той час люди Італії будували храми і поклонялися язичницьким богам, а також приносили їм різні жертви. Татіана була однією з перших справжніх християнок, для якої віра була сенсом життя.

Звичайно, інакодумців гнали і намагалися змусити змінити себе і свої переконання. Під час чергових гонінь дівчину спіймали. Спочатку їй дали шанс змінити свою віру шляхом принесення жертви їх богу, але Татіана була непохитна. Вона прочитала молитву, від якої стіни храму звалилися. Християнку жорстоко покарали: її катували і били, але на ранок дівчина була здоровою і неушкодженою.

Три рази Татіана руйнувала храми силою слова і віри. Вогонь не взяв її під час страти, а удари поверталися кривдникам. Тільки відсіканням голови вдалося змусити Татіану замовкнути.  Так Татіана стала великомученицею. 

День Тетяни - зв’язок зі студентством

Цього дня у 1755 році імператриця Єлизавета Петрівна підписала указ про заснування Московського університету, який був першим навчальним закладом у Російській імперії такого високого рівня. Ця дата вважається днем заснування університету.

Згодом день стали відзначати всі студенти. Навіть у народі мученицю Тетяну стали називати їхньою покровителькою. Вважається, що свята завжди допомагає в навчанні.