Із апаратної наради в ОДА: про організацію роботи в області з надання житлових субсидій

  На папратній нараді Полтавської Облдержадміністрації вже традиційним питанням стало запобігання поширенню захворювання COVID-19. За словами директора Департамента охорони здоров`я області Віктора Лисака ,кількість тих, хто одужав на Полтавщині і збільшується, зараз це 86, 8 відсотка пацієнтів.

Віктор Лисак - директор Департаменту охорони здоров`я Полтавської ОДА:
-У нас 36, 733 пацієнта , які одужали. І сьогодні залишається 4, 731 на 24 число, які сьогодні хворіють.В нас є достатньо на сьогодні ресурсів для того, щоб провести швидкісне тестування, це є достатнім, ми получили сьогодні .Наголошую, що пандемія не завершилася , що ми є у процесі, що ми ніякі ліжка не закриваємо, що команди,які є, вони сформовані і сьогодні працюють. 

Розглянули в ході апаратної наради і питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги . На сьогодні, одержують пільги і субсидії 240 000 сімей. Із них житлові субсидії - понад 162 000 сімей, пільги з оплати житлово-комунальних послуг - понад 63 000 сімей. Загальний обсяг фінансування житлових субсидій і пільг за 2020 рік становить 1,9 млрд грн.-говорить директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Людмила Корнієнко.

Людмила Корнієнко- директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА:
- Ми на сьогоднішній день провели нарахування своєчасно і виплату за грудень місяць, тому що , по загально-державним правилам , субсидії і пільги назначаються не за потоковий місяць, а минулий. Виплата проведена в нас своєчасно в області, в готівковій, безготівковій формі. Середній розмір в нас субсидій 1700 гривень, а пільги 1000 гривень на житлово-комунальні послуги.

Директор Департаменту наголосила, що нині в управліннях соціального захисту вже проводиться перерахунок субсидій та пільг за січень у зв’язку зі змінами цін та тарифів на оплату комунальних послуг.

Людмила Корнієнко- директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА:
-Для одержувачів субсидій та пільговиків у межах соціальних норм потрібно компенсувати підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Тому роботу потрібно провести своєчасно, у вказані терміни, щоб надати можливість сім’ям сплатити за житлово-комунальні послуги

За інформацією Людмили Корнієнко , у сільській місцевості субсидії для кожного одержувача зростуть до близько 700 грн на селі , у містах - до 160 грн.