З початку 2021 року від сказу в області загинуло 3 тварини . Ветеринари розпочали безкоштовну вакцинацію чотирилапих

 З початку 2021 року на сказ захворіло та від цього загинуло 3 тварини в області. Одна собака та 2 коти. Вони належали жителям Полтавського, Новосанжарського та Зінківського районів. У зв’язку з цим, у населених пунктах, що увійшли у 10-ти кілометрову загрозливу зону , проводиться безкоштовна вакцинація тварин проти сказу.

Олександр Мисик - ветеринар Полтавської обласної лікарні ветеринарної медицини:
-Вакцинація проводиться кожного року , обов’язково , всіх тваринок,і котів і собак , і усіх видів тварин, і корови і кози , все прививається.Зазвичай ми проводимо осінь-літо-весна, коли тепло, а у зв’язку з тим,що у Терешках був об`явлений неблагополучний пункт по сказу , там була виявлена собачка хвора на сказ , то проводиться поза планами, обов’язково всіх тваринок

Олесандр Мисик розповідає - сказ це гостре інфекційне захворювання при якому хворіють всі види тварин, окрім птиці , а також , що дуже небезпечно, хворіє людина.
Якщо не зробити щеплення, що тварині , що людині , то смерть буде неминучою. Власники тварин схвильовані ситуацією , тож вакцинацію тварин вважають обов’язковою процедурою.
- Ми не перший раз робимо, декілька раз пізніше у ветеринарці робили, як добре , що вони приїхали, просто краса.
- Вийшло в нас один раз, тому що ми її нещодавно знайшли, десь півтора року тому , прийшлось йти.

-Так, в перший раз . Тільки -тільки ми її завели, кішку.

-Почула, що є сказ, тому і прийшла , не можу ризикувати своєю собакою.

Першими симптомами сказу у тварини є агресія . Вона буквально може накинутися на свого господаря , хоча раніше такої поведінки не спостерігалося, - говорять ветеринари. Надалі утворюється посилена слинотеча , відсутній апетит, адже тварина не може ковтати. Джерелом поширення сказу серед тварин є дика червона лисиця.

Олександр Мисик - ветеринар Полтавської обласної лікарні ветеринарної медицини:
-Основний переносник вірусу сказу - це червона лисиця, лисиця може переносити вірус сказу до півроку і не загинути, тобто вона півроку ходить і заражає домашніх тварин , собак з якими контактує , а сама залишається жива.
Якщо людину вкусила тварина, хвора на сказ, потрібна негайна госпіталізація- наголошують фахівці . Сказу можна повністю уникнути, якщо після укусу людині введуть вакцину проти сказу - додає Олександр Мисик.