Полтавщину забудовуватимуть за генпланами

В області посилять контроль за будівництвом. Отримувати документи на землю чи змінювати цільове призначення ділянок землі відтепер можна буде лише на підставі генерального плану. Точніше, так було і раніше, але про нього, як стверджує головний архітектор області Юрій Петрук, поступово забули.

Юрій Петрук
начальник управління містобудування та архітектури ОДА, головний архітектор області
«Бувало таке, що хтось домовився і влаштував у житловій будівлі промисловий комплекс. Або хтось захотів собі будинок в охоронній зоні пам’ятнику архітектури - і звів його. Генеральні плани не будуть цього допускати.»

Проблема корупції, на думку Юрія Петрука - найбільша у цій сфері. За його словами, у радянські часи генплан був для архітектора, як священне письмо. Усі міста на Полтавщині, включаючи обласний центр, будувалися за чіткими нормами.

Юрій Петрук
начальник управління містобудування та архітектури ОДА, головний архітектор області
«Щоб Леваду не затоплювало, на територію насипали 6-8 метрів ґрунту. Тож цей мікрорайон не затоплює, адже витриманий рівень максимального затоплення.»

Однак проблема не лише у недотриманні законів. Більшість генеральних планів населених пунктів складалися 40 або 50 років тому і вже давно застаріли. Саме тому наразі головне завдання полтавських архітекторів - оновити ці документи. В області вже завершили роботу над схемою планування Полтавської області. Юрій Петрук стверджує: вона визнана кращою в Україні, адже виконана за усіма нормами державних будівельних норм. Чимало генпланів оновлять вже найближчим часом.