До Дня пам’яті героїв Крут у Полтавському краєзнавчому музеї презентували виставку «Українська революція 1917-1921 років: регіональний вимір»

  До Дня пам’яті героїв Крут у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського презентували виставку « Українська революція 1917-1921 років .: регіональний вимір.». Створена вона Українським інститутом національної пам`яті у партнерстві з інститутом історії України національної академії наук і державною архівною службою.

Олег Пустовгар-регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області:

-Виставка покликана продемонструвати загальноукраїнський характер події української революції , продемонструвати що, це було велике національне піднесення в усіх регіонах України і на всіх українських етнічних землях, тому тут вона структурована таким чином , що представлена переважна більшість регіонів України , у тому числі і Полтавщина.

На плакатах описуються усі віхи революції, зображені представники української влади , громадські діячі, часова лінія подій, основні місця Київщини, Волині, Січеславщини, Поділля, Полтавщини, Таврії, Криму, Слобожанщини, Херсонщини, Чернігівщини, Галичини, Буковини, Закарпаття та інших земель -говорить Олег Пустовгар

Олег Пустовгар-регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області:
- У процесі підготовки матеріалів, до виставки , до полтавського стенду,було зібрано дуже багато матеріалів , вистачило б на стендів 15, але тут , буквально в стислій дуже формі, в тезовій формі для загального сприйняття сформульовано найголовніші віхи української революції .

Завітав на виставку і начальник відділу у Полтавській області Міністерства у справах ветеранів України Олександр Товпига, каже , що закінчив школу у 1983 році і тоді у шкільній програмі не вивчався цей період , але з часом події пов’язані з революцією 1917-1921 років переосмислили, і у 1998 році навіть була випущена монета, присвячена бою під Крутами.

Олександр Товпига -начальник відділу у Полтавській області Міністерства у справах ветеранів України:
-Події бої під Крутами, і я бачу, що це були добровольці, і вибачте, я в 2014 році , будучи вже пенсіонером,підполковником , я повернувся теж добровольцем і захищав теж Україну , це дуже важливо.

Окрім того, до заходу долучилися й молоді військові , адже вважають ,
, що потрібно знати своє минуле, щоб не допустити помилок у майбутньому.