Аграрний комітет підтримав вдосконалення системи ідентифікації та реєстрації тварин

Аграрний комітет підтримав вдосконалення системи ідентифікації та реєстрації тварин

27 січня 2021 року Комітет з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради підтримав проєкт Закону № 4396 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин» і рекомендував Верховній Раді прийняти його в першому читанні. Повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Проєкт Закону було підготовлено за участі народних депутатів України, фахівців Мінекономіки і проєкту технічної допомоги «Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин в Україні”.

Проєкт Закону передбачає:

-          врегулювати питання здійснення державного нагляду (контролю) в сфері ідентифікації і реєстрації тварин;

-          спростити механізм відшкодування коштів з Державного бюджету за проведену ідентифікацію тварин для власників тварин, які є фізичними особами;

-          встановити відповідальність за невиконання операторами ринку тварин вимог законодавства у сфері ідентифікації і реєстрації тварин.

Участь у засіданні Комітету взяли заступники Міністра економічного розвитку і торгівлі України Сергій Глущенко та Тарас Висоцький.

Сергій Глущенко зауважив, що законодавство України у сфері ідентифікації і реєстрації тварин завдяки цьому проєкту Закону має бути повністю приведено у відповідність до положень права ЄС.

Довідково: Проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин» (реєстр. № 4396) розроблено на виконання статті 64 Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.

Повідомляє пресслужба ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області.