В аеропорту Рима собаки виявлятимуть Covid-19 за запахом

В аеропорту Рима собаки виявлятимуть Covid-19 за запахом

 В італійському міжнародному аеропорту імені Леонардо да Вінчі (Фьюмічіно), що знаходиться поблизу Рима, компанія Italpol показала, як службові собаки можуть виявляти пасажирів, які заразилися коронавірусом.  Повідомляють ФАКТИ

Компанія провела демонстрацію роботи собак у зоні прильотів у Терміналі 3 аеропорту. Надалі планується використовувати цих тварин для роботи з реальними пасажирами.

В Italpol розповіли, що щоб навчити собаку виявляти Covid-19 за запахом, йде від шести до восьми тижнів.

Одним із плюсів такого методу полягає в тому, що собака може швидко визначити потенційного хворого, навіть якщо у нього немає жодних симптомів.

Навчання італійськими кінологами собак відбувається в ігровій формі. Якщо пес успішно виявляє коронавірус за запахом, то йому дають погратися із м’ячиком.

Ідею використовувати собак для визначення коронавірусу раніше реалізовували у Франції та Фінляндії.

Дресирування собак полягає у тому, що у людини з Covid-19 – особливий запах, які собаки із хорошим нюхом здатні вловити. Завдання кінолога – домогтися того, щоб тварина реагувала саме на нього і чітко попереджала про виявлення потенційного хворого.

Щоб навчити собак запам’ятовувати новий запах знадобилося декілька тижнів. Про це йдеться з результатів наукового дослідження Гельсінського університету.