Підбили підсумки щорічного конкурсу «Краща книга Полтавщини-2020»

  Нагородили переможців обласного щорічного конкурсу «Краща книга Полтавщини». Серед номінацій: історико-краєзнавче видання, університетська книга, поетична збірка, проза, книга для дітей та юнацтва, культура і мистецтво та іміджеве видання. На розгляд журі представили 49 різножанрових книг. Найбільше заявок надійшло від полтавського видавництва «Дивосвіт», яке вже понад 20 років очолює Анна Грибан.

 Анна Грибан директор видавництва «Дивосвіт»:
-Наразі сьогодні це вже 14 підведення підсумків було «Краща книга року»
-це такий унікальний випадок, коли, не дивлячись на те, що ми кожного року беремо участь у цьому конкурсі, цього року у нас найбільша кількість видань отримали відзнаки. Це 3 перших місця, 2 других і 3 третіх місця, вірніше 4. Всього 9 видань в 5 номінаціях

3 місце у номінації «Краща поетична збірка» здобула книга Інни Снарської «Два неба». Відома поетеса та журналістка народилася в Білорусі та приїхала в Україну у 22 річному віці. Розповідає - якщо раніше писала переважно рідною білоруською мовою, то нині в її творчому здобутку і україномовна лірика.

 Інна Снарська (Дідик) письменниця, тележурналіст:
-Це для мене дуже важлива нагорода, я її вперше одержую. Попередні мої книжки були білоруською мовою, а саме ця книга україномовна. Я зібрала свої українські поезії і трошки тут є прозових мініатюр».
-Я писала ці вірші на протязі всього свого перебування в Україні. Це вже майже 30 років. І зараз я переважно пишу, до речі, українською мовою.

1 місце у номінації «Краще видання для дітей та юнацтва» здобула книга письменника Віктора Сердюка «Стежками Флоренії, або випадок на Ульчиній галявині». Книга ще й краєзнавча, бо Флоренія - це Полтавський дендропарк, куди юний читач потрапляє на захопливу екскурсію, - розповідає автор:

Віктор Сердюк письменник:
-Це історія про маленького хлопчика Мишка, який через свої бешкети втрапив у негарну пригоду і перетворився на маленького гнома. Усе це сталося у Полтавському Дендропарку. І для того, щоб знову стати звичайним хлопчиком, 4-класником, йому треба пройти карколомними стежками цієї дивовижної країни Флоренії, навчитися любити природу, цінувати її і, врешті-решт, змінитися й самому

Книгу Віктора Сердюка «Стежками Флоренії, або випадок на Ульчиній галявині» проілюстрував відомий художник та директор полтавського Дендропарку Михайло Шлафер. Він, до речі, є одним з героїв даного твору.

Учасники щорічного конкурсу «Краща книга Полтавщини завдячують організаторам - Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА, адже такі заходи сприяють розвитку видавничої справи.

 Галина Вовченко:
-Я хотіла б подякувати Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, що вони несуть на своїх плечах цей нелегкий вантаж, що не відмовляються від цього конкурсу, чим стимулюють авторів до творчості, тому що, людина знає, що буде конкурс, їй хочеться щось туди подати

Конкурс «Краща книга Полтавщини» започаткували 2007 року. До участі запрошуються як окремі автори, так і видавництва, поліграфічні підприємства, науково-дослідницькі та навчальні заклади, бібліотеки, громадські та творчі організації Полтавщини.