Яку погоду прогнозують надалі і чому маємо такий мінливий клімат?

 За останні дні в Україні спостерігалося погіршення погодніх умов, а саме мокрий сніг, вітер, дощ, у зв’язку з цим в Полтавській області траплялися , надзвичайні ситуації, які не обійшлися без допомоги рятувальників.

Світлана Рибалко- речниця ГУ ДСНС України в Полтавській області:
- Виклики у нас є по Пирятинському і Чорнухинському районах, там вантажівка одна потрапила на обочину, згрузла, також були випадки , коли у Машівському районі.застрягла в бордюрі швидка медична допомога.» Поблизу Пирятина снігозбиральний автомобіль також застряг у такий бордюр , потім просто зїхав , загруз і не міг самостійно вибратися, у таких випадках ми допомагаємо.

Ще однією небезпекою є лід на водоймах, який при різкому потеплінню почав поступово танути. Особливо справа стосується поціновувачів зимової риболовлі , які при великому бажанні спіймати багато риби, забувають про особисту безпеку.

Світлана Рибалко- речниця ГУ ДСНС України в Полтавській області:

- У цьому році в нас було 5 нещасних випадків на воді, скажу , що зараз крига дуже нестійка , тому що температурні показники зараз піднялися, і крига дуже крихка , тому ми заклиємо любителів зимової риболовлі не виходити на кригу, берегти своє життя.

За інформацією Укргідрометцентру, у Полтавській області на вихідних сніжитиме, лише вдень у неділю опади малоймовірні. На дорогах ожеледиця. У нічні години температура повітря знизиться у суботу до -6-8 градусів, у неділю до -2-4. Вдень очікується 0 -2 градуси морозу та -2-4 градуси відповідно.

Різке похолодання може призвести до нових надзвичайних ситуацій , тому ГУ ДСНС завжди напоготові. - говорить Світлана Рибалко.

Світлана Рибалко- речниця ГУ ДСНС України в Полтавській області:

- До нас приходить взагалі завжди інформація від Укргідрометцентру,все наперед приходить , вона до нашої служби . завжди у таких випадках збирається комісія обласна ДСНС, обговорюється готовність служб , обговорюється також, яка техніка бере участь. Наша служба ніколи не залишалась осторонь цих проблем.

Такі різкі зміни у погоді викликані змінами клімату , це відбувається через
діяльність людини: робота транспорту, сільського господарства, промисловості, а також лісових пожеж. Також серед причин , використання викопного палива та неефективне споживання енергії, що виробляється.
- говорить представник ГО «Еколтава» Ольга Гладченко.

Ольга Гладченко - менеджер з комунікацій організації «Еколтава»:
- Глобальна температура на планеті вже піднялася більше ніж
на 1 градус Цельсія, і відповідно на території України також ми спостерігаємо це підвищення температури більше ніж на 1 градус і останнє десятиліття було найтеплішим за всю історію спостережень, а 19 і 20 роки , побили низку температурних рекордів.

Наслідки зміни клімату в Україні ми можемо спостерігати вже зараз , це збільшення лісових і торфових пожеж, загрозлива для здоров`я спека влітку, випадання місячної норми снігу за один день та інші .- додає представник ГО «Еколтава» Ольга Гладченко.