На Полтавщині відкрили меморіальну дошку контр-адміралу флоту УНР Михайлу Остроградському

На Полтавщині відкрили меморіальну дошку контр-адміралу флоту УНР Михайлу Остроградському

Урочистості з межах відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-21 рр. та 30-річчя відновлення державної незалежності України відбулися у селі Хорішки на Полтавщині.

У них взяли участь мешканці села, очільники Козельщинської ОТГ, директор, вчителі та учні місцевого ліцею. З ініціативи Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті (УІНП) на фасаді Хорішківського ліцею урочисто відкрили меморіальну дошку Михайлові Остроградському, військовому діячеві, що народився 1870 року на хуторі Пашенівка тодішнього Кобеляцького повіту на Полтавщині. Нині село Пашенівка належить Хорішківського старостинського округу Козельщинської ОТГ. Тож, створенню нового місця пам’яті фінансово і організаційно сприяв виконком Козельщинської селищної ради.

«Сьогодні ми із вдячністю згадуємо нашого славного земляка, контр-адмірала Остроградського — військовика, який розбудовував флот незалежної України, пробивав вихід до моря, забезпечував контроль над Кримом — робив те, що ми мусимо робити тепер, як і сто років тому. Він був одним із перших серед морських офіцерів, хто підтримав ідею незалежності України та боровся за неї до останнього на морі, на суші й на дипломатичному фронті», — зазначив на церемонії відкриття Козельщинський селищний голова Олександр Троцький.

urochista-mit-vidkrittja-memorial-noji-doshki.jpg

На офіційній ФБ-сторінці Козельщинської громади наголосили: «перший командувач і будівничий Українського флоту – так впевнено можна назвати контр-адмірала, командуючого Чорноморським флотом Української Держави. Михайло Михайлович піднімав українські прапори над чорноморськими суднами, розбудовував флот УНР, створював «синьо-жовту» морську піхоту».

Північно-східний міжрегіональний відділ УІНП