Як сплачувати податок на воду та де висаджувати ліси?

Полтавським тваринницьким підприємствам та господарствам не вистачає води. Принаймні так стверджує депутат обласної ради, заступник голови комісії з питань агрополітики і земельних відносин Валерій Капленко. За його словами, причина - податок на використання води.

Валерій Капленко
заступник голови комісії ОР з питань аграрної політики та земельних відносин
«У Податковому кодексі написано: якщо хтось бере 300 кубометрів води з підземних вод, він має отримати ліцензію на надра. Хтось намагався взяти її півтора роки, ми намагаємося і два, але не виходить. Якщо цей порядок не зміниться, Полтавській області буде непереливки.»

За словами депутата, подібна проблема існує також у Вінницькій, Черкаській та Київській областях - у регіонах, де тваринницька галузь є однією з провідних. Аби налагодити доступ сільських господарств до води, облрада вже готує звернення до Кабінету міністрів з проханням переглянути ліміти та податкові збори. Ще одна важлива тема засідання - стан лісового господарства Полтавщини. Сьогодні в області виконується програма комплексного розвитку «Ліси Полтавщини до 2015 року». Вже є певні результати, зокрема, ведеться успішна профілактика лісових пожеж - у 2012-му їх площа зменшилася у порівнянні із 2011-м майже у півтора рази. Лісничі винищили шкідників на площі більше 8 тисяч гектарів, а також створили понад 2тис. гектарів лісових культур. При цьому заготовлено 54 тони лісового насіння.

Валерій Капленко
заступник голови комісії ОР з питань аграрної політики та земельних відносин
«Приблизно за 5 років, а можливо і раніше, постане питання виділення землі під ліси. Питання буде не «Що саджати?», а «Де саджати?».»

Серед завдань програми на майбутнє - шукати землі під ліси та збільшувати площу зелених насаджень. Окрім цього, ринок необробленої деревини планують зробити прозорішим завдяки проведенню аукціонів. Також можливе впровадження електронного обліку деревини.