Теплицю Полтавського еколого-натуралістичного центру визнали кращою з восьми в Україні


  Всеукраїнський конкурс-огляд «Дивовижна теплиця», в якому і взяли участь полтавські натуралісти, відбувається щорічно. Серед конкурсантів - заклади із різних областей України. Полтавську теплицю визнали кращою за багатьма критеріями.

Наталія Грищенко, завідувач лабораторії квітництва та овочівництва Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру:

-Організація навчально-виховної роботи, новизна , якість поданих матеріалів, організація дослідницької роботи , це колективна робота, це не моя особиста, це весь заклад над цією роботою працює.

Площа теплиці близько двохсот квадратних метрів, складається вона з трьох відділів: тепличний відділ, робоча кімната та оранжерея . Всього містить 56 видів рослин . В оранжерейному відділі температура 22-23 градуси тепла навіть взимку ,-говорить Наталія Грищенко.

Наталія Грищенко, завідувач лабораторії квітництва та овочівництва Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру:

 -Це рослини тропіків, субтропіків , пустель . Кактуси, калан тої , агої, юкке. Намагаємся ми з нашими вихованками кожен раз, щоб їм було цікаво , щось нове , закладати досліди з екзотичними цими рослинами . Наприклад, у цьому році ми заклали досвід з авокадо. Потім пробували вирощувати з хвостика ананаса цілу рослину.

Теплиця Полтавського еколого-натуралістичного центру є складовою частиною навчально-дослідної земельної ділянки. Тому там проводять практичні заняття для вихованців гуртків .

Лаврекіна, вихованка гуртка «Юні рослинники»:

-Каланхоя-це дивовижна, цілюща рослина. Вона лікарська, нею можна закапати нос або якщо розрізати листок і прикласти до рани , то рана швидко загоюється і не буде гноїтися.

Марія та Євгенія, вихованки гуртка «Юні рослинники»:

-Я люблю доглядати за рослинами тому що вони доглядають за нами. Вони нам дають повітря.  Це приносить велике задоволення.  Треба їх поливати, а деякі квіти потрібно іноді пересаджувати.

Нагадаємо, побудована теплиця Полтавського еколого-натуралістичного центру ще в 1958 році, а в 2015-му році її реконструювали.