4 лютого- Всесвітній день боротьби із онкозахворюваннями

 4 лютого - Всесвітній день боротьби із онкозахворюваннями. За даними Всесвітньої організації охорони здоров»я , щороку понад вісім мільйонів людей по всьому світу йде з життя саме через це захворювання. Ризик захворіти на рак в Україні має кожен третій чоловік та п’ята жінка. У 2020 році на облік в області взято 3945 пацієнтів , тоді як раніше хворих з вперше в житті встановленим діагнозом - злоякісне новоутворення було до п’яти тисяч,-говорить головний лікар Полтавського обласного онкологічного диспансеру Орест Вовк. Та справа, на жаль, не в зменшенні кількості хворих.

Орест Вовк, головний лікар Полтавського обласного онкологічного диспансеру :-Звісно, на перший погляд, потрібно зрадіти , що це менше людей, менше захворюваності, але ні. 1000 -це явно ті люди, які сидять вдома, бояться вийти на вулицю, бояться звернутися до лікаря , маючи на 100 відсотків ті чи інші симптоми. Цей рік наповненість 60 відсотків.

В структурі захворюваності чоловічого населення перші місця посідають злоякісні утворення трахеї, бронхів та легенів -17,6 відсотка . У жінок же -рак молочної залози -20, 6 відсотка. Лікар наголошує : чим раніше звернутися до фахівців, тим більше шансів на успішне лікування.

Орест Вовк, головний лікар Полтавського обласного онкологічного диспансеру :
 -Все залежить пропорційно від тієї стадії від тих розмірів в яких почали працювати спеціалісти з даною пухлиною . Фінансова сторона цього лікування вона росте в геометричній прогресії , з кожної стадії -це додається не тільки хірургія , це хімотерапія , плюс радіологія і по накопиченню прогресує фінансова сторона.

2020 рік став успішним для Полтавського онкодиспансеру у розрізі поповнення закладу новітнім обладнанням .

Орест Вовк, головний лікар Полтавського обласного онкологічного диспансеру :
- І ендоскопічний парк поповнили обладнання супер , апарат експертного класу отримали і закупили , щоб виявити колоректальний рак , бронхіальний рак , шлунковий і далі для діагностики урологічної сфери -цистоскоп .01-Далі гістероскоп -це жіноча сфер.

Фахівці наголошують: у будь-якому випадку рак - не вирок. Профілактикою ж захворювання є прості правила : не палити, бути фізично активними, а ще вчасно проходити обстеження.