Верховна Рада України ухвалила закон «щодо посилення відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень проти журналістів».

  Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень проти журналістів». Про це йдеться на сайті парламенту.

-Законопроєкт спрямований на посилення захисту журналістів, їхній близьких родичів та членів їхній сімей від застосування погроз або насильства у зв’язку із здійсненням журналістами законної професійної діяльності, а також у випадку перешкоджання їх законній професійній діяльності

Минулоріч в області зареєстровано 11 зверенень стосовно ймовірного перешкоджання журналістської діяльності,- говорять правоохоронці . Зараз ці повідомлення опрацьовуються . Серед них і випадок, що трапився у листопаді минулого року - відкрито кримінальне провадження за фактом перешкоджання журналістській діяльності головного редактора “Телерадіокомпанії-Інформ”, здійсненого начальником Семенівського відділення поліції . Речник поліції Полтавщини Юрій Сулаєв зазначає: тенденція щодо вчинення правопорушень проти журналістів йде на спад .

Юрій Сулаєв, речник поліції Полтавщини:

- Можливо, це пов’язано з тим, що у нас на Полтавщині , якщо ви пам’ятаєте в 2019 році був доведений до логічного завершення  факт погрози журналісту , одного з інформаційних агенцій міста Полтави, а також до логічного заведення було доведено кримінального провадження із завданням тілесних ушкоджень журналісту.

Мітинги , конфліктні ситуації -не всі події , які можуть нести для журналістів небезпеку,-переконаний директор телеканалів «ІРТ» та «Місто+» Ігор Кужик.

Ігор Кужик, директор телеканалів «ІРТ» та «Місто+» :

-Окрім цього вони працюють з документами, фактами , з журналістськими розслідуваннями, де може виплинути така інформація, яка зашкодить цілим кланам, цілим групам людей, які зловживають чи владою чи службовим становищем чи займаються корупційними справами. Через те такі закони необхідно для того, щоб захистити журналістів , для того, щоб працювали спокійніше і щоб вони не думали про те, що вся ця діяльність може вплинути і на них і на членів їх родин.

Голова Полтавської обласної організації Національної спілки журналістів України Євген Лопушинський вважає: те, що законодавство стає жорсткішим в плані покарання за злочин проти журналістів крок правильний, але є інша сторона .

Євген Лопушинський, голова Полтавської обласної організації НСЖУ :

- Я, на жаль, не вірю в те, що він кардинально вплине на ситуацію пов’язану з перешкоджанням журналістам, погрозам ,у тискам свободи слова і таке інше.Тому що наразі дуже низький відсоток наразі справ , які доведені до логічного завершення. В країні там кілька сотень справ фіксується, на Полтавщині відповідно там десятки, більше, плюс-мінус і лише 10 максимум відсотків доходить до розгляду в суді.

Відповідно до нововведень за насильство стосовно журналіста чи членів його сім’ї, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб або організованою групою настає відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від семи до чотирнадцяти років . Закон збільшує санкції статті 171 ККУ України ,зокрема, за незаконні вилучення журналістських матеріалів ,вплив на журналіста з метою перешкоджання професійній діяльності ,перешкоджання роботі журналістів службовими особами.