Країни Європи все частіше запроваджують чотириденний робочий тиждень. Чи економічно доцільний він для України?

 У деяких країнах світу озвучують пропозиції або вже вживають заходів зі скорочення робочого тижня до чотирьох днів. Такий підхід має підвищити продуктивність працівників та позитивно вплинути на успіх компаній - говорять експерти. У полтавців на цей рахунок думки розділилися.

-Якби був чотирьохденний робочий тиждень, то добавили б більше робочих годин і люди більше б виснажувалися. А так все нормально.

-Мне кажеться это будет удобнее, в плане, у людей будет больше свободного времени.
-Дуже погано. А чому? А чого хорошого 4 дня? Людина повинна бути задіяна на стільки, на скільки вона це може, бути корисною. 5-денний робочий тиждень - це є нормально.


-Так буде зручніше тим, хто працює, буде більше вільного часу.

Днями до країн, які вже працюють за 4-денним робочим тижнем приєдналася й Іспанія. Уряд країни прийняв введення пілотного проекту чотириденного робочого тижня. Експеримент триватиме три роки, в рамках якого компаніям пропонують фінансову допомогу. А от чи реально ввести «чотириденку» в Україні, експерти кажуть, що ні. Така «розкіш доступна лише у високорозвинених країнах, де все частіше впроваджують в роботу штучний інтелект.

Андрій Олефіренко, економіст:
- Те, що ми зараз введемо обмеження на робочу неділю, там 32 години, це призведе лише на навантаження на державний сектор економіки. А так у нас люди не виживають на 2-3 роботах, це ні до чого не призведе  Тому що, по-перше, низький рівень життя, а ми повинні розуміти, що людина, яка менше працює і більше відпочиває, то вона 80% всіх витрат витрачає у вихідні дні. То чим більше людина відпочиває, тим більше витрачає. 

Та попри те, що компанії різних країн проводять експерименти зі зменшенням тривалості робочого тижня, про повномасштабний перехід на нову модель організації робочого часу поки ще рано говорити і там . Однак вже сьогодні й в нашій країні можна відшукати вакансії, де співробітникам пропонують працювати протягом чотирьох днів.