Прес-конференція в УМВС області

Правоохоронці стверджують, алкогольна та наркотична залежність є найпоширенішими причинами порушення закону. Люди в пошуках грошей на чергову порцію опіуму йдуть на злочини. Сьогодні в області розвивають методи профілактики подібних негативних явищ, зокрема наркотичних, які дають свої результати.

Геннадій Нізельковський
начальник відділу Управління БНОН УМВС України в Полтавській області
" Є тенденція до зменшення наркотизації населення. У порівнянні з минулим роком трохи цифри менші. Працюємо, що я можу сказати."

Хоча громадськість сприймає не досить позитивно, але одним із дієвих механізмів впливу на криміногенну ситуацію від наркозалежних людей фахівці називають саме замісну терапію. Це вид лікування, коли наркозалежні під наглядом медиків ін'єкційно отримують речовини, які за дією на організм схожі на наркотики. У Полтавській області вона працює з 2006 року. На сьогоднішній день замісною терапією користуються 500 наркозалежних полтавців.

 Ігор Мацицький
головний лікар Полтавського обласного наркологічного диспансеру
" Замісна терапія - це 1 зі складових частин стратегічного зменшення шкоди від вживання психоактивних речовин. Взагалі поняття психо-активних речовин - широке, туди й алкоголь входить і дозволені, і недозволені, ну зокрема наркотичні. Немає в жодній країні світі, немає такої чарівної палички під виглядом засобу лікування, примусового, теоретичного, наукового, щоб в 1 момент людину зробити щасливою, вилікувати."

Значна кількість полтавців, які користуються замісною терапією, за словами фахівців змогли повернутися в соціум, відновити нормальне життя, створити родини, влаштуватися на роботу. Окрім того, дані лікувальні процедури сприяють зменшенню поширення ВІЛ серед наркозалежних.

Ігор Мацицький
 головний лікар Полтавського обласного наркологічного диспансеру
"Дівчат 12 народили здорових, повноцінних дітей. Жодного випадку за ці роки не було ВІЛ-інфікуваних, які вживають наркотичні засоби способом замісної терапії."

Кримінальна активність, на думку фахівців, зменшується саме завдяки взаємодії медиків, правоохоронців і громадських організацій. Останні ж докладають максимум зусиль на розробку проектів на профілактику та допомогу наркозалежним людям, залучаючи іноземні інвестиції.

 Сергій Жук
заступник виконавчого директора БА "Світло надії"
"Тільки наша організація, вже казав Ігор, вона не тільки 1 тут працює, ну ми так більш потужні. За 2012 рік нам вдалося залучити ну майже 0,5 мільйонів доларів іноземних інвестицій, на наші програми, які є, в тому числі технічну допомогу і підтримку, і таке інше фінансування."

Сподіватися на замісну терапію в наркодиспансерах можуть наркозалежні, котрі тривалий час вживають наркотики, перебувають на обліку, уже намагалися побороти шкідливу звичку і мають велике бажання. Допомогти подолати всі труднощі у боротьбі із залежністю можуть соціальні працівники благодійних організацій та асоціацій.