У Полтаві добудували протитуберкульозний диспансер - уже готові 350 боксових місць

 Будівництво діагностичного корпусу Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру завершили - про це повідомили на засіданні Полтавської обласної ради з координації дій через поширення туберкульозу, ВІЛ та наркозалежності. У новому корпусі зможуть одночасно лікувати до 350 пацієнтів. Для нього облаштували ліжка у спеціальних ізольованих палатах-боксах - розповідає перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

 Дмитро Лунін - перший заступник голови Полтавської ОДА:
-Це розвиток і проведення матеріально-технічної бази до належного рівня, ми вже збираємось тут в сучасній лікарні, яка буде вже з дня на день здана в експлуатацію.Вже вона добудована зараз всі документи знаходяться в ДАБІ і ми очікуємо отримання сертифікату

Протягом минулого року в протитуберкульозних відділеннях області пролікували 556 хворих на туберкульоз. А в 2021 році виявити хворобу та локалізувати її стане значно легше, завдяки розробленому пакету надання медичної допомоги в амбулаторіях - зазначає директор Департаменту охорони здоров`я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

Віктор Лисак - директор Департаменту охорони здоров`я Полтавської ОДА:

-І сьогодні надзвичайно є важливо що держава йде на те що на амбулаторному лікуванні вже буде розроблений пакет надання медичної допомоги, тобто зможуть сьогодні забезпечувати, надавати допомогу і сімейні лікарі

За словами директора Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру Володимира Печериці - протягом минулих років хворих на Полтавщині було понад 42,2 на 100 тисяч населення, а це надто високий епідеміологічний показник.

Володимир Печериця - директор КП «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер Полтавської обласної ради»:
-В цьому році Полтавщина мабуть вийшла вперше з цього епідеміологічного показника, тому що в нас захворювання має тенденцію до зниження

У 2020 році захворіли на туберкульоз 504 мешканці області, це на 200 осіб менше ніж в попередньому році. Смертність же зменшилась на понад 16% - зазначають медики.