Люди проти вишки

У березні жителі багатоповерхівок на вулиці Докучаєва помітили бригаду працівників біля котельні у дворі. Подумали, що робочі ізолюватимуть дах споруди, а виявилося - оператор мобільного зв’язку встановлює вишку. Полтавці проти: тут спальний район, поруч дитячі садки, а випромінювання впливатиме на здоров’я.

Віталій Гордій
" Мы все возмущены в этом краю. Три детских садика, детская площадка вот под трубой, 3 микрорайона спальных - Ин6ститут связи, Автоагрегатного и Турбомеханического. И в нас во дворе…Вот я балкон открою. Сколько тут? 30 метров и будет стоять ретранслятор. Все нормы нарушены. Я в около 20 организаций областных звонил, никто не сказал, что дал на это разрешение. "

Зараз на котельні, яку віддали в оренду, встановили екран, однак бригаду працювати далі полтавці не пускають. Говорять, підрядники дозволів не показували та й навіть представлятися не захотіли. Бригадира звати Олена - це все, що їм відомо. Жителі будинків написали колективне звернення до різних органів: санітарної станції, прокуратури, інспекції державного архітектурно-будівельного контролю області. Від СЕС отримали відповідь - заборонити будівництво не мають підстав.

Ганна Рябуха
" Санітарно-епідеміологічна служба немає юридичних чинних підстав для заборони будівництва. Вирішення правомірності будівництва радіотехнічного об’єкту відноситься до компетенції органів місцевої влади та інспекції державного будівничого контролю. Начальник головного управління Журавльов. "

Люди все ж намагаються довести - дозволів на встановлення вишки у бригади немає. Чому ж тоді оператор мобільного зв'язку порушує закон?
На наш запит , інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю у Полтавській області запевнила - обласне відділення дозволів не давало. Як виявилося, декларацію про початок виконання будівельних робіт на вулиці Квітучій, 6, тобто навпроти багатоповерхівок по Докучаєва, зарєструвала інспекція України із центральним офісом у Києві. Люди все ж здаватися не збираються.

Анатолій Корячко
" Такого все таки ми не допустимо. Ми всі тут живемо. Пенсіонери живуть, діти живуть. Дитячі садки он - один, другий, третій. Я думаю, що ми не дамо нікому ніякої змоги ніяких стройок тут і ніяких вишок. Нехай строять в других місцях."

Полтавці запевняють - стоятимуть до кінця, але псувати випромінюванням здоров’я своїм дітям не дадуть.