У Полтаві вперше показали невідомий донині автограф племінника Лесі Українки - Василя Кривинюка

  Ось це видання 1970 року потрапило до Полтави близько 15 років тому. Його передало «Товариство приятелів» з Торонто. Автор книги - молодша сестра Лесі Українки Ольга Косич-Кривинюк. Саме на сторінках цієї книги віднайшли невідомий донині автограф племінника поетеси Василя Кривинюка, - розповідає завідувач відділу краєзнавства Полтавської обласної універсальної бібліотеки Марина Федорова.

Марина Федорова, завідувач відділу краєзнавства Полтавської обласної універсальної бібліотеки імені Котляревського:
- Ми хочемо показати віднайдений автограф, який пов’язує Лесю Українку із нашим Полтавським краєм. Цей автограф знаходиться у книзі Ольги Косач-Кривинюк «Леся Українка: хронологія життя і творчості,другий безпосередньо племінника Лесі Українки - Василь Кривинюк.

Під час опрацювання фондів часто робиш подібні наукові відкриття, - каже старший науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею Олеся Васецька. Саме вона віднайшла автентичний підпис. Говорить: атрибувати знахідку їй допомогла дослідниця біографії Лесі Українки, головна хранителька фондів Архів-музею у США Тамара Скрипка.

Олеся Васецька, старший науковий співробітник Науково-дослідного експозиційного відділу історії пізнього середньовіччя та нової історії ПКМ імені Кричевського:
- Виявляється у нашій Полтавській обласній бібліотеці є книга видана в Нью-Йорку 1970 році, де і міститься підпис сина авторки цієї книги.В Канаді Василь Кривинюк буде жити досить довго. І звідти книга потрапить до нашої бібліотеки. Я звернула увагу на те, що в низі є підпис Василя Кривинюка. Виникла, звісно ж, гіпотеза така, що це автентичний, що це оригінальний підпис цієї людини.

Нагадаємо, Василь Кривинюк -небіж Лесі Українки, онук Олени Пчілки. Ознайомитися з виданням можна у Полтавській обласній бібліотеці, у канадсько-українському відділі.